Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > technologie >> Alinda Capital Partners właścicielem EmiTela

Alinda Capital Partners właścicielem EmiTela

emitel-logo-duze

Alinda Capital Partners, amerykański fundusz, jedna z największych na świecie firm inwestujących w projekty infrastrukturalne, zakończył transakcję zakupu 100 proc. udziałów spółki EmiTel, po tym jak prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie. Dotychczasowym większościowym właścicielem Spółki był Montagu Private Equity, wiodący europejski fundusz private equity.

Przejęcie EmiTela przez Alinda jest pierwszą inwestycją tego funduszu w Polsce. – Zakończenie transakcji otwiera przed EmiTelem kolejny etap rozwoju. Naszym właścicielem jest doświadczony, działający globalnie fundusz, którego założeniem jest długofalowe inwestowanie w spółki i projekty infrastrukturalne. Jestem przekonany, że wsparcie Alinda zapewni EmiTelowi intensywny rozwój w kolejnych latach, zarówno na rynku infrastruktury telekomunikacyjnej, jak i usług związanych z nadawaniem sygnału telewizyjnego i radiowegopowiedział Przemysław Kurczewski, prezes EmiTela.

EmiTel to operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Spółka rozwija działalność w zakresie cyfryzacji emisji radiowo-telewizyjnych oraz usług bazujących na nowoczesnych systemach łączności bezprzewodowej. Firma świadczy także usługi dzierżawy miejsca na kilkuset posiadanych wieżach i masztach. W portfolio znajduje się również transmisja danych, dostęp do internetu, VPN i usługi multimedialne, jak zarządzany transfer plików FiDex i Digital Signage. Alinda Capital Partners jest jedną z największych na świecie firm inwestujących w przedsięwzięcia związane z infrastrukturą. Wartość zaangażowanych w obecne projekty środków to ponad 8 mld dolarów.

Spółki portfelowe Alinda działają obecnie w 33 stanach w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Austrii, Belgii i Luksemburgu. Świadczą usługi dla 100 mln klientów rocznie w ponad 400 miastach na świecie oraz zatrudniają ponad 15 tys. osób. Inwestorami Alinda są głównie fundusze emerytalne firm z sektora publicznego i prywatnego. Instytucje tego typu poszukują stabilnych inwestycji w perspektywie długoterminowej, co odpowiada ich zobowiązaniom emerytalnym. 

  • Numer 9-10/2023


  • Sportowe lato w telewizji


   Dwa wielkie wydarzenia sportowe są dla kilku nadawców okazją do zwiększenia liczby swych odbiorców i wpływów…

  • Zapraszamy do Zakopanego


   z Jerzym Straszewskim, prezesem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej rozmawia Jerzy Papuga Panie Prezesie, przed…

  • Player.pl dla fanów motoryzacji


   MotorTrend to jedna z najbardziej uznanych na świecie firm- producentów programów motoryzacyjnych. Marka internetowa…