
i ekonomiczne warunki funkcjonowania społeczeństwa, a w skrajnych przypadkach również wpływa na zapewnienia bezpieczeństwa narodowego. Zaopatrzenie w energię, wodę, dostępne sieci telekomunikacyjne i komputerowe czy sprawnie działający transport i systemy finansowe są elementami systemów składających się na Infrastrukturę Krytyczną. Organizatorzy adresują III edycję Forum do przedstawicieli branży energetycznej, telekomunikacyjnej, transportowej, a także paliwowej i finansowej, w których funkcjonują rozległe sieci techniczne obejmujące zasięgiem obszar całego kraju.
Forum, które odbędzie się 21 listopada br. w siedzibie PSE w Konstancinie – Jeziornie będzie kolejnym wydarzeniem skupiającym nie tylko wysokiej klasy ekspertów z branży, ale również członków zarządów przedsiębiorstw i przedstawicieli władzy ustawodawczej oraz wykonawczej, dla których tematyka bezpieczeństwa teleinformatycznego jest priorytetowa w ich działalności. Do udziału w III FBST zaproszono do dyskusji, podobnie jak w poprzednich edycjach, przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwa Cyfryzacji, a także Ministerstwa Energii. Organizatorzy zapowiadają skoncentrowanie dyskusję na czterech obszarach tematycznych:
- Tempo wzrostu oraz rozwój form zagrożeń, a ich wpływ na Sieci Krytyczne.
- Krytyczne elementy systemów ICT w sieciach technicznych wymagających zabezpieczeń.
- Problemy prawno-organizacyjne oraz operacyjne zapewnienia bezpieczeństwa w sieciach technologicznych.
- Koncepcje podejścia do cyberzagrożeń i bezpieczeństwa infrastruktury technologicznej od strony systemów ICT-OT.
Każdy z tych tematów będzie przedmiotem oddzielnej sesji, składającej się z prezentacji wprowadzających i dyskusji panelowej.