Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > co nowego >> Cyfrowy Polsat z Polkomtelem

Cyfrowy Polsat z Polkomtelem

cyfrowy-polsat-plus-razem-logo-660

Cyfrowy Polsat kupił większościowy pakiet firmy Metelem Holding Company Limited – podmiotu dominującego Polkomtelu Sp. z o. o. , w wyniku czego powstanie największa na polskim rynku grupa medialno-telekomunikacyjna. Włączenie Polkomtelu do Grupy Cyfrowy Polsat będzie oznaczało dla obydwu firm nowe szanse i możliwości rozwoju w bardzo konkurencyjnym otoczeniu rynkowym.

Unikalne portfolio usług będzie jednocześnie adresowane do klientów obydwu operatorów. To według ostrożnych założeń Cyfrowego Polsatu blisko 17 mln osób w 6 mln polskich domów. Według szacunków CP w każdym domu, do którego CP oraz Polkomtel kierują ofertę, znajdują się średnio 4 urządzenia wykorzystujące transmisję obrazu, danych, głosu – m.in. telewizory, telefony komórkowe, komputery, tablety. W efekcie powyższego, bezpośredni rynek, do którego Grupa Cyfrowy Polsat wraz z Polkomtelem będzie mogła kierować swe produkty, to ok. 25 mln urządzeń, a dzięki dynamicznie rosnącej sprzedaży smartfonów będzie on miał niewątpliwie dalszą tendencję wzrostową. Konsumenci coraz częściej oglądają wideo na różnych urządzeniach zarówno w domu, jak i poza nim oraz regularnie korzystają z więcej niż jednego urządzenia jednocześnie. Właściwe wykorzystanie tego potencjału może w znaczący sposób zwiększyć sprzedaż usług do indywidualnego użytkownika, podnosząc tym samym średni przychód od abonenta (ARPU).

Grupa Cyfrowy Polsat wraz z Polkomtelem stanie się liderem rynku medialno-telekomunikacyjnego w Polsce pod względem osiąganych wyników finansowych, z szacowanymi przychodami w wysokości niemal 10 mld zł, EBITDA blisko 4 mld zł i marżą EBITDA ponad 40 proc. Jednocześnie znacząco wzmocni już dziś silną i odporną na cykle koniunktury strukturę biznesową. Po transakcji 65 proc. przychodów Grupy stanowić będą przychody od klientów kontraktowych, będące podstawą stabilności oraz przewidywalności przyszłych przepływów pieniężnych, które już dziś są na wysokim poziomie proforma ponad 3,6 mld zł. Takie wskaźniki oznaczają, że Grupa Cyfrowy Polsat wraz z Polkomtelem stanie się niekwestionowanym liderem na rynku medialno-telekomunikacyjnym i jedną z największych polskich firm prywatnych.

Polkomtel wchodząc do Grupy Cyfrowy Polsat może pochwalić się korzystnymi wynikami osiągniętymi w pierwszych trzech kwartałach tego roku. Niemal 3,2 mln użytkowników internetu mobilnego, stabilna baza klientów kontraktowych oraz wysokie przepływy gotówkowe. To powody do zadowolenia dla właścicieli Polkomtelu, operatora sieci Plus. Spółka wygenerowała w trakcie 3 kwartałów br. ponad 2,2 mld złotych EBITDA, co stanowi wzrost o prawie 3 proc. w stosunku do roku poprzedniego. To plasuje nieustannie Polkomtel jako najbardziej rentownego operatora w Polsce. Dzięki pozytywnej sytuacji finansowej, spółka po raz kolejny zadeklarowała do instytucji finansujących dobrowolną przedterminową spłatę kredytu w wysokości 800 mln złotych.

  • Numer 11-12/2023


  • Sportowe lato w telewizji


   Dwa wielkie wydarzenia sportowe są dla kilku nadawców okazją do zwiększenia liczby swych odbiorców i wpływów…

  • Zapraszamy do Zakopanego


   z Jerzym Straszewskim, prezesem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej rozmawia Jerzy Papuga Panie Prezesie, przed…

  • Player.pl dla fanów motoryzacji


   MotorTrend to jedna z najbardziej uznanych na świecie firm- producentów programów motoryzacyjnych. Marka internetowa…