Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > co nowego >> Do celu… powoli, ale konsekwentnie

Do celu… powoli, ale konsekwentnie

mariusz-waniczek

Mariusz Waniczek

W dniach 22-23 listopada odbędzie się 19. edycja konferencji organizowanej przez KIKE. O tym dlaczego jest to największe wydarzenie dla lokalnych ISP i jakie nowości organizatorzy przygotowują dla uczestników – mówi Mariusz Waniczek, prezes KIKE Events.

 

Poprzednia edycja konferencji była rekordowa pod względem frekwencji, co czyni ją największym tego typu wydarzeniem dla lokalnych ISP. Jak udało się osiągnąć taki wynik?

 

Metodą małych kroczków. Powoli, ale konsekwentnie do celu. Dużo osiągnęliśmy przez ostatnie sześć edycji, od kiedy zajmuje się organizacją, ale cały czas mamy nad czym pracować. Uczestnicy wydarzenia mogą uznać, że naszą największą bolączką jest to, że dość późno dociera do nich informacja o agendzie. Wynika to z tego, że zawsze dbamy o to, aby zawierała najbardziej gorące tematy, na które trzeba po prostu poczekać. Dobrze wiemy, że na rynku telko wiele się dzieje.

Nasza konferencja przyciąga bardzo wiele osób, ponieważ bardzo dbamy o zachowanie proporcji  – liczby wystawców do liczby uczestników. Cały czas udaje nam się utrzymać tutaj relację 1:3 co oznacza, że na każdego przedstawiciela wystawcy przypada średnio trzech uczestników.  Bardzo dbamy też o to, aby logistyka konferencji ( zwłaszcza w hotelu) była poukładana i korzystna dla wszystkich. Łatwo jest umieścić w dwóch różnych, oddalonych od siebie salach wystawców i wykładowców. A następnie słyszeć uzasadnione pretensje, że stoiska były puste, ponieważ uczestnicy przebywali tylko w sali głównej. Uważam, że jedną z najważniejszych rzeczy jest również dbanie o detale. Osobiście spotykam się z szefami kuchni, obsługą i podwykonawcami, aby przekazać kluczowe sprawy oraz przedstawić moje obawy, propozycje, problemy.

 

Sukces poprzednich Konferencji KIKE to wynik pracy dobranego zespołu. Ile osób obecnie pracuje przy organizacji konferencji i jak dobiera Pan współpracowników?

 

I tutaj pewnie zaskoczę wszystkich. Na początku w zespole, który przygotowywał konferencje pracowały aż… 2 osoby. Ja i Małgorzata Osińska (wcześniej Jolanta Bzikot). Często bywało bardzo ciężko. Liczba spraw rosła lawinowo, a dodatkowo potrzebowaliśmy specjalistów do realizacji konkretnych zadań. Dzisiaj w KIKE Events pracują cztery osoby (Małgorzata Osińska, Klaudia Latosik, Adam Raszka oraz ja). Co nie oznacza, że nie brakuje nam rąk do pracy, szczególnie tuż przed konferencją.

Na szczęście w kwestiach merytorycznych możemy liczyć na wsparcie naszej rady programowej, której skład się ustabilizował i są to: Piotr Marciniak, Łukasz Biedroński, Andrzej Owczarek, Józef Chwast, Łukasz Bazański oraz Robert Woźny.

Na miejscu, w samym hotelu zespół jest znacznie większy. Gdy policzę wszystkich podwykonawców, w tym pracowników firm odpowiedzialnych za światło, dźwięk, wizję, transmisję on-line oraz internet, to w sumie będzie ok. 40 osób.

 

19. konferencja odbędzie się już za 6 tygodni. W jaki sposób chcecie zaskoczyć uczestników?

 

Nie można w 100 proc. zaskakiwać uczestników, gdyż wielu przyjeżdża do nas dokładnie wiedząc, czego się mogą spodziewać. Co nie oznacza, że w hotelu Warszawianka będzie tak samo, jak podczas ostatnich dwóch konferencji w tym miejscu. Nowością jest to, że powierzchnie wystawiennicze będą zlokalizowane na dwóch piętrach, a sala główna oraz sale warsztatowe będą znacznie większe i przestronniejsze. Co do niespodzianek podczas gali, to na razie mogę zaprosić do śledzenie stron www.kike.pl oraz www.kikeevents.com. O wszystkim będziemy informowali wkrótce.

 

Co będzie tematem przewodnim najbliższej Konferencji KIKE?

 

Tematów będzie kilka. Zostały one omówione na spotkaniu Rady Programowej, która odbyła się w dniach 29-30 września. Rozmowy były bardzo owocne i trwały do samego rana. Zaproponowano ponad 50 tematów, z czego Rada Programowa wybrała te najbardziej przydatne ISP. Są przynajmniej dwa bardzo obszerne i ciekawe tematy, które lada chwila zostaną podane i mam nadzieję, że branżę ISP bardzo zainteresują. Szczegóły agendy wkrótce na naszej stronie.

 

Jakie atrakcje pojawią się na XIX Konferencji KIKE?

 

Tutaj problem jest bardziej złożony. Planując konferencję zazwyczaj od razu zakładam jakie będą atrakcje. Wiem, że sporo uczestników przyjeżdża na nasze spotkania, aby zintegrować się ze środowiskiem, a nie tylko posłuchać wykładów. Jedną z głównych korzyści wynikających z naszych konferencji jest szeroko pojęty networking.

Staramy się również, aby wieczór integracyjny był tak przemyślany, aby każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Mamy ciekawe plany związane z atrakcjami, ale wszystko zależy zawsze od budżetu. Lada dzień będziemy ujawniać szczegóły.

  • Numer 10/2018


  • Vectra mocniejsza Mutimediami, ale jak bardzo?


   Pod koniec sierpnia br. Vectra ogłosiła zamiar przejęcie Multimediów. Akwizycja sieci kablowej numer trzy przez…

  • Krew, pot i łzy serialowego komendanta


   Z Andrzejem Konopką, odtwórca głównej roli w najnowszym serialu AXN „Znaki”, rozmawia Danuta Harenda   Czy…

  • Unikatowy, nieszablonowy BBC First


   11 października br. w Warszawie odbyła się gala premiery kanału BBC First, podczas której dziennikarze, celebryci…