Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > co nowego >> E-sport w Telewizji Polskiej

E-sport w Telewizji Polskiej

Kanał TVP Sport został wyłącznym partnerem transmisji telewizyjnej cyklu rozgrywek Intel Extreme Masters, ESL One i ESL Mistrzostwa Polski. W weekend 24-25 lutego br. na stronie sport.tvp.pl, w aplikacji mobilnej, na kontach TVP Sport na Facebooku i Youtube – transmisja z ESL One. W kolejny – również na antenie TVP Sporte-sportowe Mistrzostwa Świata czyli Intel Extreme Masters z Katowic.

 

Telewizja Polska pokaże setki godzin najważniejszych transmisji e-sportowych. TVP nabyła także prawa do cyklicznego programu e-sportowego – „E-sport weekly” oraz programów ze skrótami wszystkich imprez realizowanych przez ESL. Dzięki temu widzowie będą mogli obejrzeć dodatkowe, ekskluzywne materiały z turniejów w języku polskim.

 

Znalazło się także miejsce na najbardziej prestiżowe rozgrywki narodowe, czyli ESL Mistrzostwa Polski. To historyczny moment dla polskiego e-sportu, bowiem ESL Mistrzostwa Polski zostają pierwszą ligą w Polsce, której rozgrywki emituje telewizja. TVP Sport otrzymało wyłącznie prawa do transmisji telewizyjnej. Mecze będzie można oglądać także w internetowym serwisie TVP Sport, natomiast równolegle dostępny będzie streaming w kanałach internetowych ESL (Facebook, Twitch, itd.).

 

Zaangażowanie Telewizji Polskiej w e-sport zostanie zainaugurowane już podczas weekendu 24-25 lutego w katowickim Spodku, który gości rozgrywki Intel Extreme Masters i ESL One. Stacja przygotowała dla uczestników imprezy specjalną strefę chillout. Wielkie emocje w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym rozpoczną się 24 lutego. 16 najlepszych drużyn z całego świata przez dwa dni będzie rywalizowało w turnieju Dota 2, kultowej gry z gatunku MOBA.

 

Przez cały następny tydzień będą rozgrywane mecze podczas IEM Katowice 2018, jednej z największych imprez esportowych na świecie: Counter-Strike: Global Offensive (kontynuacji jednej z najbardziej popularnych gier FPS w e-sporcie) i StarCraft II (najbardziej znanej na świecie gry strategicznej, osadzonej w klimatach science fiction). Mistrzowie świata zostaną wyłonieni w play off, które zostaną rozegrane w dniach 2-4 marca br.

 

Finałowy weekend ESL One Katowice oraz cały tydzień zmagań w IEM Katowice 2018 pokazany będzie m.in. na kanałach Facebook (TVP Esport oraz TVP Sport), na kanale YouTube. Z kolei finał zmagań w CS:GO będzie można zobaczyć na antenie TVP Sport w 4 marca, od 22.00, w kanale telewizyjnym TVP Sport.

  • Numer 12/2018


  • 15 lat Telewizji Kino Polska S.A. Tematycznie biało – czerwoni.


   Trzy słowa, ogrom treści. Telewizja, kino i … Polska. W pewną koncepcję złożył je w 2003 roku Grzegorz…

  • Sercem anteny – świetne kino polskie…


   Z Bogusławem Kisielewskim, prezesem zarządu Kino Polska TV S.A. rozmawia Danuta Harenda.   Jaką rolę dla…

  • Unikatowy, nieszablonowy BBC First


   11 października br. w Warszawie odbyła się gala premiery kanału BBC First, podczas której dziennikarze, celebryci…