Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > co nowego >> HBO Max – nowy serwis VoD od WarnerMedia

HBO Max – nowy serwis VoD od WarnerMedia

Koncern WarnerMedia ujawnił, że serwis HBO Max ma wystartować na terenie USA w maju 2020 r.,  do Europy ma trafić przed 2021 r. Nie wiadomo jeszcze, czy serwis zastąpi HBO GO, czy stanie się niezależnym serwisem, choć bardziej prawdopodobna wydaję się opcja pierwsza. W USA HBO Max ma działać obok dotychczasowych serwisów HBO GO i HBO NOW.

Nowa usługa ma kosztować 14,99 dolarów.

Dotychczasowi abonenci usługi HBO oraz klienci AT&T w USA mają otrzymać darmowy roczny dostęp do nowego serwisu. W drugim roku działalności HBO Max ma otrzymać także specjalną, tańszą wersję zawierającą reklamy.

W momencie startu HBO Max zaoferuje ponad 10 tys. godzin materiału z dotychczasowej biblioteki HBO. Poza materiałami znanymi z anteny stacji, serwis ma mieć dostęp do produkcji należących do: Warner Bros., New Line, DC Entertainment, CNN, TNT, TBS, truTV, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth i Looney Tunes, w tym głośne produkcje, jak „Przyjaciele”, „Teoria wielkiego podrywu”, „South Park” czy „Rick i Morty”

W serwisie ma pojawić się także blisko 1800 filmów, w tym największe hity Warner Bros., z serią o Batmanie i Supermanie.

W późniejszym okresie abonenci będą mogli korzystać także z treści nadawanych na żywo.

Koncern przewiduje, że w 2025 r. liczba użytkowników usługi będzie wynosić  od 75 do 90 mln w USA, Ameryce Łacińskiej i Europie.

  • Numer 1/2 2020


  • Jaka będzie przyszłości telewizji?


   Telewizyjne supermarkety i zemsta nadawców.  Wiele lat temu francuski pisarz Victor Hugo powiedział:…

  • Więcej, szybciej, wydajniej


   z Klausem von Kriesem, area sales managerem firmy AVM rozmawia Andrzej Marciniak. Nie ma pan wrażenia, że…

  • Player.pl dla fanów motoryzacji


   MotorTrend to jedna z najbardziej uznanych na świecie firm- producentów programów motoryzacyjnych. Marka internetowa…