Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > sprzęt >> IFA 2014: ASUS zaprezentował najnowsze urządzenia

IFA 2014: ASUS zaprezentował najnowsze urządzenia

Podczas targów IFA 2014 w Berlinie ASUS zaprezentował szereg najnowszych urządzeń i rozwiązań, w tym pierwsze urządzenie wearable ASUS ZenWatch opracowane we współpracy z Google, nowy ultramobilny notebook z rodziny Zenbook, przystępny cenowo laptop z serii EeeBook i nową, elegancką wersję tabletu MeMO Pad 7.

 

ZenWatch_06

ASUS ZenWatch,  inteligentny towarzysz

ASUS ZenWatch to pierwsze urządzenie typu wearable marki ASUS z systemem Android Wear oraz własną wersją interfejsu ASUS ZenUI opracowanego specjalnie dla ZenWatch. To stylowe, smukłe urządzenie, które bezproblemowo integruje się ze smartfonami z systemem Android4.3 lub nowszym, dostarczając użytkownikom najważniejsze i najbardziej potrzebne informacje, oferując także funkcje aplikacji ASUS ZenUI Wellness – osobistego asystenta pomagającego prowadzić zdrowy tryb życia.

ASUS ZenWatch nawiązuje do najlepszych tradycji zegarmistrzowskich swoją stylową i precyzyjną konstrukcją, stworzoną z dużą dbałością o detale i przy użyciu wysokiej jakości materiałów, łącząc je z technologią Android Wear. Urządzenie zaprojektowano z myślą o najwyższym komforcie, dodając pasek z miękkiej, szytej skóry zaopatrzony w łatwy w użyciu zacisk. Zakrzywiona osłona tarczy z hartowanego szkła 2.5D zapewnia płynną i szybką obsługę dotykową. ZenWatch jest dostępny wraz z szeroką gamą grafik cyferblatu, dopasowanych do każdego stylu i nastroju.

ASUS ZenWatch to znacznie więcej niż tylko wyrafinowany zegarek. Szereg praktycznych i inteligentnych funkcji, takich jak m.in. Watch Unlock, Tap Tap, Remote Camera, Cover to Mute, Find My Phone i Presentation Control sprawia, że ZenWatch jest idealnym inteligentnym towarzyszem. Płynna integracja z interfejsem ASUS ZenUI oferuje jeszcze więcej dodatkowych funkcji użytkownikom smartfonów ASUS, pozwalając na korzystanie z rozbudowanych wersji aplikacji ASUS ZenUI, m.in. What’s Next i Do It Later.

Dzięki zestawowi dziewięciu zintegrowanych czujników, ZenWatch jest również w pełni funkcjonalnym menadżerem, pomagającym prowadzić zdrowy tryb życia. Dołączona do interfejsu ASUS ZenUI aplikacja Wellness monitoruje aktywność użytkownika, rejestrując szereg parametrów, takich jak liczba kroków, spalone kalorie, czas trwania aktywności, puls, intensywność ćwiczeń fizycznych i poziom stresu. Użytkownicy mogą łatwo definiować i śledzić własne cele dotyczące aktywności fizycznej, kontrolując swoje postępy dzięki informacjom, które są zawsze pod ręką.

ASUS ZenWatch podnosi poprzeczkę wymagań klientów wobec technologii wearable, demonstrując sens filozofii „design thinking” firmy ASUS i otwierając nową epokę naprawdę luksusowych i wyrafinowanych produktów.

 

 

Zenbook UX305, najsmuklejszy laptop 13,3 cala QHD+

Piękny i wykonany wyłącznie z elementów aluminiowych Zenbook UX305 Ultrabook ma jedynie 12,3 mm grubości (jedynie 1,3 kg wagi) i jest najsmuklejszym laptopem z ekranem 13,3 cala QHD+. Jego subtelny kształt nawiązuje do estetyki serii Zenbook, m.in. łagodnymi krawędziami z precyzyjnie zarysowanymi metalicznymi detalami.

ASUS UX305 kontynuuje także tradycję łączenia piękna i najwyższych osiągów urządzeń serii Zenbook, oferując użytkownikom moc nowego procesora Intel CoreM, zapewniającego płynny multitasking, oraz 256GB szybkiej pamięci SSD. Wyrazisty, żywy i szczegółowy obraz na ekranie 13,3” może być wyświetlany nawet w rozdzielczości 3200 x 1800 w trybie QHD+. Dostępny w nowych, eleganckich wariantach kolorystycznych – Obsidian Stone i Ceramic Alloy z charakterystycznymi dla serii Zenbook wykończeniami z oblowanego metalu, Zenbook UX305 to najwyższej klasy ultraprzenośny laptop dla wymagających użytkowników.

 

EeeBook X205_02

EeeBook X205 – elegancki i kompaktowy

ASUS EeeBook X205 to niedrogi, elegancki i kompaktowy laptop z ekranem 11,6”, który waży niecały 1 kg, co czyni go doskonałym urządzeniem dla wszystkich, którzy pozostają w ciągłym ruchu – studentów, osób rozpoczynających karierę zawodową czy reprezentantów wolnych zawodów. System Windows 8.1 ze zintegrowanymi usługami Bing zapewnia maksymalną kompatybilność z aplikacjami, a technologia Connected Standby sprawia, że EeeBook X205 pracuje szybko i płynnie jak smartfon. Connected Standby pozwala na niemal natychmiastowe wznowienie pracy uśpionego systemu i umożliwia lepszą komunikację internetową, dzięki nieustannemu połączeniu z aplikacjami społecznościowymi i pocztą elektroniczną – nawet w trybie czuwania. Dostępny w czterech wyrazistych kolorach – czarnym, białym, złotym i czerwonym, EeeBook X205 posiada łagodnie zakrzywione kształty i przyjemne w dotyku powierzchnie.

 

MeMO Pad 7_01

MeMO Pad 7 (ME572C) – czysta elegancja

ASUS MeMO Pad 7 (ME572C) to nie tylko smukły i lekki 7-calowy tablet z systemem Android i 64-bitowym, czterordzeniowym procesorem Intel Atom, ale również nieodzowne codzienne akcesorium. Dzięki wąskim krawędziom ekranu, ASUS ME572C ma zaledwie 8,3 mm grubości i waży jedynie 269 g, przez co jest niezwykle wygodny w użyciu i świetnie leży w dłoni. Wyrazisty i żywy ekran Full HD z technologią IPS może pochwalić się wysoką gęstością pikseli (323 ppi), szerokimi kątami widzenia (178 stopni) oraz zaawansowanymi technologiami ASUS TruVivid i ASUS Splendid, które zapewniają większą czystość, jasność i precyzję wyświetlanych kolorów.

ASUS ME572C jest dostępny w trzech wariantach kolorystycznych –Burgundy Red, Champagne Gold i Gentle Black z wyjątkowymi wykończeniami i subtelnymi teksturami, które można dopasować do własnego stylu. ASUS ME572C jest także wyposażony w intuicyjny interfejs ASUS ZenUI, z którym skomplikowane zadania stają się proste. Poza modelem z anteną Wi-Fi, ASUS ME572 jest też dostępny w wersji 4G LTE (ME572CL) – wyposażony w modem Intel XMM 7160 LTE, zapewniający ultraszybką łączność podczas przeglądania stron www oraz streamingu filmów i muzyki.

  • Numer 9-10/2023


  • Sportowe lato w telewizji


   Dwa wielkie wydarzenia sportowe są dla kilku nadawców okazją do zwiększenia liczby swych odbiorców i wpływów…

  • Zapraszamy do Zakopanego


   z Jerzym Straszewskim, prezesem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej rozmawia Jerzy Papuga Panie Prezesie, przed…

  • Player.pl dla fanów motoryzacji


   MotorTrend to jedna z najbardziej uznanych na świecie firm- producentów programów motoryzacyjnych. Marka internetowa…