Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > co nowego >> INEA wybrała PLAY

INEA wybrała PLAY

Karta inea2

INEA to największy w Wielkopolsce multimedialny operator telekomunikacyjny i czwarta sieć kablowa w skali kraju. Od 2010 r. operator oferuje dostęp do usług mobilnych – internetu i telefonii. Co dziesiąty klient INEA zamawia w pakiecie usługi mobilne jako uzupełnienie usług świadczonych stacjonarnie.

 

 

Karta inea1

We współpracy z nowym partnerem PLAY – najszybciej rozwijającą się siecią komórkową w Polsce – INEA upatruje szansy na dalsze rozwijanie projektu MVNO. W tym modelu współpracy INEA świadczy usługi mobilne jako tzw. operator wirtualny (MVNO). PLAY spełnia rolę operatora infrastrukturalnego (MNO), zapewniając dostęp do sieci mobilnej. Migracja klientów INEA (współpracującego dotychczas z firmą Telogic i siecią Orange) do PLAY już się dokonała, rozpoczęto ją latem br.

– Dostęp do usług mobilnych to naturalne uzupełnienie naszej pakietowej oferty, wynikające ze strategii świadczenia kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych dla gospodarstw domowych w Wielkopolsce. Ponieważ wyrośliśmy z sieci kablowej i na co dzień specjalizujemy się w rozwijaniu nowoczesnych sieci światłowodowych FTTH, do świadczenia i obsługi usług mobilnych potrzebujemy zaufanego partnera. Wybraliśmy PLAY – mówi Janusz Kosiński, prezes INEA. – W ostatnich latach PLAY dokonał czegoś, co wydawało się niemożliwe – od nowa zbudował myślenie o usługach mobilnych w Polsce. Jego doświadczenia biznesowe są dla nas niezwykle cenne, gdyż można powiedzieć, że znajdujemy się w tym miejscu, w którym sam PLAY był jeszcze całkiem niedawno. Uważam, że my również z powodzeniem możemy zawalczyć o klienta mobilnego dużych telekomów. Ponadto, nowy partner, poza dostępem do najszybciej rozwijającej się sieci w Polsce, mógł nam zaoferować elastyczność i otwartość, która jest niezbędna do odniesienia sukcesu w tym biznesie – dodaje Janusz Kosiński.

Dzięki współpracy z PLAY, INEA zaoferowała klientom od września br. dostęp do sieci 4G LTE oraz rozmowy bez limitów.

 

 

INEA liderem FTTH w Polsce

 

Już 10 proc. abonentów INEA korzysta z nowoczesnych usług świadczonych przy wykorzystaniu światłowodu doprowadzonego bezpośrednio do mieszkania. W przyszłym roku spółka planuje podwoić liczbę gospodarstw domowych z FTTH oraz zwiększyć zasięg do blisko 500 tys. gospodarstw domowych. Firma ma klientów z FTTH od 2010 r. Na końcu 2013 r. spółka obsługiwała w tej technologii ok. 7,5 tys. klientów. W ciągu tego roku liczba ta wzrosła blisko trzykrotnie – aż do 20 tys. klientów indywidualnych To także znaczący udział w łącznej liczbie abonentów FTTH w Polsce. (77 tys., dane FTTH Council.)

Obecny zasięg INEA to blisko 390 tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce, z czego 68 tys. to zasięg sieci FTTH. W przyszłym roku zasięg INEA wzrośnie o 100 tys. gospodarstw domowych. Wszystko za sprawą inwestycji własnych oraz intensywnej budowy otwartych sieci światłowodowych ze środków unijnych w Wielkopolsce.

 

RAMKA

2014 rok:

 

Zasięg INEA – 390 tys. gospodarstw domowych i ponad 1000 miejscowości w Wielkopolsce

Liczba abonentów INEA to ponad 200 tys. gospodarstw domowych i firm w tym:

– telewizji – ponad 150 tys., w tym aż 85 proc. to widzowie telewizji cyfrowej

– internetu – 129 tys.

– telefonii stacjonarnej – 62 tys.

– internetu mobilnego – 22 tys.

– telefonii komórkowej – 5 tys.

– usług biznesowych – 13,5 tys.

 

Opr. DH

  • Numer 9-10/2023


  • Sportowe lato w telewizji


   Dwa wielkie wydarzenia sportowe są dla kilku nadawców okazją do zwiększenia liczby swych odbiorców i wpływów…

  • Zapraszamy do Zakopanego


   z Jerzym Straszewskim, prezesem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej rozmawia Jerzy Papuga Panie Prezesie, przed…

  • Player.pl dla fanów motoryzacji


   MotorTrend to jedna z najbardziej uznanych na świecie firm- producentów programów motoryzacyjnych. Marka internetowa…