Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > technologie >> IV edycja Konferencji Sieci Szerokospasmowe

IV edycja Konferencji Sieci Szerokospasmowe

DSC_8173_Logo

26 marca 2014 roku w Sound Garden Hotel w Warszawie odbyła się 4. edycja Konferencji Sieci Szerokopasmowe. W spotkaniu wzięli udział kluczowi przedstawiciele administracji centralnej i lokalnej, regulator, operatorzy telekomunikacji, dostawcy sprzętu oraz firmy budujące sieci.

„Polska jest teraz jednym z największych w Europie placem budowy infrastruktury telekomunikacyjnej. Z internetu korzysta dziś ok. 70 % gospodarstw domowych w Polsce, a praktycznie cała Polska jest w zasięgu sieci” – powiedział Minister Administracji i Cyfryzacji Rafał Trzaskowski podczas uroczystego otwiercia konferencji. Dodał, że „naszym zadaniem jest to, aby ten internet był szybszy i niezmiernie ważne jest to, by budować sieci nowoczesne – to jest absolutny priorytet polskiego rządu”.

Paneliści Konferencji dyskutowali na temat efektywnego wykorzystania środków w perspektywie finansowej 2014 – 2020, ale nie zabrakło również podsumowań dotychczasowych dokonań i wyciągnięciu wniosków z popełnianych błędów. Podczas Konferencji omawiano również aspekty związane z działaniami, które zachęcą operatorów do inwestycji w infrastrukturę szerokopasmową. Zaznaczono też konieczność zintensyfikowania działań mających na celu edukację społeczeństwa. Paneliści podjęli również dyskusję na temat prowadzenia działalności w Internecie jako narzędzia, które stanowi olbrzymią platformę do budowy i rozwoju biznesu. Panel kończący konferencję dotyczył regulacji rynku telekomunikacyjnego, niezbędnych do rozwoju szerokopasmowego Internetu w Polsce.

Zwieńczeniem Konferencji było podpisanie Listu Otwartego Rady Programowej Konferencji Sieci Szerokopasmowe przez Przewodniczącego Rady – Prezesa Piotra Muszyńskiego oraz Moderatorów przeprowadzonych dyskusji. List skierowany jest do polityków, przedstawicieli władz rządowych i samorządowych, liderów branży ICT, użytkowników usługi i wszystkich pozostałych decydentów oraz osób zainteresowanych rozwojem Internetu szerokopasmowego w Polsce i realizacją postulatów Agendy Cyfrowej 2020. Zawiera postulaty, których realizacja może przyczynić się do zwiększenia efektywności dalszych działań na rzecz rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Konferencja Sieci Szerokopasmowe stanowi platformę cyklicznych spotkań wszystkich podmiotów zaangażowanych w rozwój sieci szerokopasmowych w Polsce. Formuła spotkania umożliwia swobodny dialog z kluczowymi osobami odpowiedzialnymi za rozbudowę sieci szerokopasmowych, reprezentację interesów poszczególnych regionów Polski najważniejszym władzom w państwie, wymianę poglądów oraz wypracowania wspólnych rozwiązań.

 

Więcej informacji na stronie: http://telekomunikacjaimedia.pl/sieci

 

Fotorelacja z wydarzenia: http://telekomunikacjaimedia.pl/sieci/fotorelacja

  • Numer 9-10/2023


  • Sportowe lato w telewizji


   Dwa wielkie wydarzenia sportowe są dla kilku nadawców okazją do zwiększenia liczby swych odbiorców i wpływów…

  • Zapraszamy do Zakopanego


   z Jerzym Straszewskim, prezesem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej rozmawia Jerzy Papuga Panie Prezesie, przed…

  • Player.pl dla fanów motoryzacji


   MotorTrend to jedna z najbardziej uznanych na świecie firm- producentów programów motoryzacyjnych. Marka internetowa…