Mają przy sobie jednego dolara dziennie na osobę i to, co udało im się zmieścić do plecaków. Na miejscu sami muszą zorganizować wyżywienie, nocleg oraz transport. Rywalizują w trudnym, pełnym niespodzianek wyścigu, w którym do mety dotrą najwytrwalsi, najlepiej przygotowani i ci, którzy mają najwięcej szczęścia. Wielki hit telewizji TVN „Azja Express” powrócił z nowym sezonem jesienią br.!
W programie wzięło udział osiem par. Ludzie znani i lubiani przez widzów zabrali ze sobą osoby, z którymi łączą ich więzy krwi, wieloletnia przyjaźń lub krótka znajomość. Zuzanna Bijoch z siostrą Julią, Dorota Gardias oraz Kasia Domarecka, Staszek Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin, Antoni Pawlicki razem z Pawłem Ławrynowiczem, Michał Piróg z Piotrem Czaykowskim, Joanna Przetakiewicz oraz Łukasz Jakóbiak, Marta Wierzbicka z Oliwią Cabaj, Tymon Tymański i Lucas Heller – to odważni, którzy zdecydowali się wziąć udział w tej eskapadzie. Towarzyszyła im Agnieszka Woźniak-Starak.
Pokonali tysiące kilometrów. Wyruszyli z malowniczej Sri Lanki do jednego z największych miast świata – Mumbaju. Podróżowali – od chłodnych i zielonych herbacianych gór, po upalne białe plaże ciągnące się wzdłuż niebezpiecznego oceanu. Przez wioski (bez kanalizacji i prądu), po światowe centra rozwoju i technologii. Zmierzyli się z groźnymi zwierzętami i najniebezpieczniejszym ruchem drogowym na świecie. Poznawali miejscowe tradycje, szokujące zwyczaje oraz świat olbrzymich kontrastów. Upał sięgający 45 stopni Celsjusza i tropikalna wilgoć były olbrzymim utrudnieniem podczas tej drogi.
Uczestnicy sprawdzali swoją siłę w wybranych przez siebie duetach jak i poza nimi. Zostali wystawieni na próby, a czekały na nich niespodzianki, których nie było w poprzedniej edycji. Która z par powróciła z tej eskapady z nagrodą pieniężną? Kto odpadł jako pierwszy? Jak sobie poradzili z zadaniami i z własnymi słabościami? Ten program wart jest obejrzenia z kilku powodów, a są nimi: przepiękne plenery Dalekiego Wschodu, poczucie humoru uczestników, majstersztyk telewizyjnej realizacji, w tym montażu.