Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > co nowego >> INEA kupiła TESAT

INEA kupiła TESAT

INEA

Zgodnie z założoną strategią dynamicznego rozwoju w Wielkopolsce, INEA zakupiła 100 proc. udziałów lokalnej spółki Telewizja Kablowej TESAT Sp. z o.o. Dzięki tej transakcji operator już wkrótce będzie mógł zaoferować swoje zaawansowane usługi kolejnym gospodarstwom domowym. TESAT świadczy usługi telewizji cyfrowej HD, internetu do 100 Mb/s i telefonii stacjonarnej z pakietami minut w abonamencie. W jej zasięgu jest blisko 100 tys. gospodarstw domowych. Z usług operatora korzysta ok. 21 tys. abonentów, głównie w Poznaniu oraz w miejscowościach zlokalizowanych w pobliżu stolicy Wielkopolski, takich jak Luboń, Baranowo, Tarnowo Podgórne, Czempiń, Kórnik, Mosina i Skórzewo. – W obecnej sytuacji gospodarczej proces konsolidacji wydaje się jedynym korzystnym rozwiązaniem z punktu widzenia rozwoju sieci. Nasi abonenci otrzymają dodatkowe usługi telekomunikacyjne, takie jak internet mobilny czy VoD. Wybór partnera – firmy INEA – wydaje się naturalny i bardzo korzystny.

TESAT logo

TESAT pozostaje poznańską i wielkopolską firmą, co wydaje się być gwarancją dalszego, dynamicznego rozwoju z korzyścią dla wszystkich abonentów – mówi dotychczasowy prezes TESAT – Krzysztof Piątek.
– Zawarta umowa to element długofalowej strategii rozwoju INEA w Wielkopolsce. Chcielibyśmy, aby za 5 lat w zasięgu naszej sieci był co drugi mieszkaniec województwa. Naszą strategię realizujemy wielotorowo, zarówno poprzez budowę nowoczesnych sieci światłowodowych NGN i sieci bezprzewodowych WiMAX, udział w projekcie WSS, jak i poprzez akwizycje. Mam nadzieję, iż na zawartej umowie zyskają klienci w zasięgu obecnej sieci TESAT, którym będziemy mogli zaoferować jeszcze bardziej nowoczesną i kompleksową ofertę telekomunikacyjną – mówi prezes Janusz Kosińsk, INEA.

 

INEA planuje zachować markę TESAT przynajmniej do końca 2013 r. Nie planuje również radykalnych zmian w obecnym zatrudnieniu.
TESAT prowadzi działalność na rynku telewizji kablowej od 1990 r. W 1992 r., przy współpracy z największymi osiedlami i zespołami mieszkaniowymi Poznania operator stworzył sieć Telewizji Kablowej TESAT. W latach 2005-2009 zainwestował w budowę sieci światłowodowych w Poznaniu oraz w pobliskich miastach i gminach. W 2006 r. TESAT, jako jedna z pierwszych firm w Polsce, wdrożył usługę Triple play. Od 2010 r. operator wdraża technologię FTTH , czyli światłowód bezpośrednio do mieszkania. Abonenci korzystają również z bogatej oferty telewizji cyfrowej, w tym telewizji cyfrowej HD i usługi multiroom, a także usługi telefonii stacjonarnej.
INEA jest największym w Wielkopolsce alternatywnym operatorem telekomunikacyjnym, z którego usług korzysta ponad 170 tys. gospodarstw domowych. Oferuje usługi telewizji cyfrowej HD, internet do 250 Mb/s, telefonii stacjonarnej z pakietami minut oraz usługi mobilne.

  • Numer 11-12/2023


  • Sportowe lato w telewizji


   Dwa wielkie wydarzenia sportowe są dla kilku nadawców okazją do zwiększenia liczby swych odbiorców i wpływów…

  • Zapraszamy do Zakopanego


   z Jerzym Straszewskim, prezesem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej rozmawia Jerzy Papuga Panie Prezesie, przed…

  • Player.pl dla fanów motoryzacji


   MotorTrend to jedna z najbardziej uznanych na świecie firm- producentów programów motoryzacyjnych. Marka internetowa…