Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > co nowego >> Kanały Eleven i Eleven Sports – nowe prawa i dystrybucja

Kanały Eleven i Eleven Sports – nowe prawa i dystrybucja

ESN-logo655

Kanały sportowe ELEVEN i ELEVEN SPORTS, należące do sieci ELEVEN SPORTS NETWORK, trafiają do GigaOferty Netii. Do końca września br. nowe kanały będą dostępne za darmo dla wszystkich abonentów GigaOferty.

 

Eleven to kanał sportowy w całości poświęcony piłce nożnej z najwyższej półki. Relacjonuje na żywo takie rozgrywki, jak włoska Serie A TIM, francuska Ligue 1, prestiżowy angielski FA Cup, belgijska Jupiler Pro League, szkocka SPFL. Stacja pokaże także magazyny największych klubów piłkarskich oraz przygotowywane lokalnie programy studyjne ze skrótami meczów, wiadomościami, reportażami i analizami ekspertów.

 

Drugi kanał grupy, Eleven Sports, zostanie uruchomiony 22 sierpnia br. W ofercie będzie miał transmisje z wielkich i popularnych wydarzeń sportowych. Należą do nich, m. in., EHF Liga Mistrzów piłkarzy i piłkarek ręcznych, turnieje tenisowe z cyklu ATP 250, Formuła E oraz mecze piłki nożnej, które nie zmieszczą się w ramówce Eleven. Oba kanały będą nadawać 24 godziny na dobę, w rozdzielczości HD i z polskim komentarzem.

 

Kanały Eleven i Eleven Sports wystartują w Netii wraz z początkiem nowego sezonu włoskiej Serie A TIM. Pierwszym meczem na antenie Eleven Sports będzie spotkanie Hellas Verona– AS Roma. W barwach drużyny z Rzymu prawdopodobnie zadebiutuje w meczu oficjalnym bramkarz reprezentacji Polski, Wojciech Szczęsny.

 

Wszyscy klienci GigaOferty, posiadający w tej chwili pakiet Sport i Emocje lub planujący jego zakup w przyszłości, będą mieli dostęp do nowych kanałów sportowych. Cena pakietu to 15 zł, a w jego skład wchodzą: Eleven, Eleven Sports, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, TVP Sport HD, Orange Sport, Sport Klub, FightKlub HD, Polsat Play, DTX HD, TVN Turbo HD, Polsat Viasat Explorer, Extreme Sports, Family Sport HD.

 

ELEVEN SPORTS NETWORK zakupiła prawa do pokazania trzech sezonów hiszpańskiej ligi piłkarskiej na terytorium Polski. Nowa globalna sportowa sieć telewizyjna ogłosiła w końcu sierpnia br., że zawarła trzyletnią umowę umożliwiającą transmitowanie hiszpańskiej Primera División, rozgrywek Liga de Fútbol Profesional. Pozyskane na jej mocy prawa pozwalają na pokazywanie meczów La Liga na żywo, z odtworzenia i powtórek przez sezony: 2015/16, 2016/17, 2017/18. Uzupełnieniem transmisji będą programy informacyjne, skróty meczów i analizy ekspertów.

  • Numer 11-12/2023


  • Sportowe lato w telewizji


   Dwa wielkie wydarzenia sportowe są dla kilku nadawców okazją do zwiększenia liczby swych odbiorców i wpływów…

  • Zapraszamy do Zakopanego


   z Jerzym Straszewskim, prezesem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej rozmawia Jerzy Papuga Panie Prezesie, przed…

  • Player.pl dla fanów motoryzacji


   MotorTrend to jedna z najbardziej uznanych na świecie firm- producentów programów motoryzacyjnych. Marka internetowa…