Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > co nowego >> Kłopoty z odbiorem meczów

Kłopoty z odbiorem meczów

ipla_logoCzęść internautów ma problemy z odbiorem technicznym sygnału telewizyjnego kanałów sportowych Polsatu z transmisjami meczów EURO 2016, dostarczanymi za pośrednictwem serwisu internetowego Ipla. Wygląda na to, że niezadowolenie tych, którzy wykupili pakiety dostępowe, pozwalające oglądać legalnie w internecie mecze tegorocznych Mistrzostw Europy nie zakończy się tylko narzekaniem na Facebooku.

 

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło już kilkanaście skarg od użytkowników platformy internetowej Ipla. Zarzucają oni operatorowi, że świadczona przez niego płatna usługa (średnio za blisko 100 zł) nie spełnia jakichkolwiek standardów jakości – nieustanne buforowanie, niska jakość obrazu, przerywanie transmisji, a jakby tego było mało – niemożność dodzwonienia się na infolinię.

 

Jako redakcja znamy jednak przykłady niemal nienagannego odbioru sygnału telewizyjnego mistrzostw za pośrednictwem serwisu internetowego Ipla. Chociaż więc być może UOKiK zajmie się ww. sprawą, internauci będą musieli bardzo starannie udokumentować to, że wina za zły odbiór transmisji nie leży po stronie używanego przez nich np. zbyt wolnego łącza.   

  • Numer 2/2018


  • Oglądalność stacji telewizyjnych w 2017 r. Roszady liderów, kaprysy widowni


   Walka o rynkowe udziały oglądalności SHR  proc., a tym samym – intratne kawałki telewizyjnego tortu reklamowego…

  • Nieustannie inwestujemy w portfolio...


   TELEKABEL & digital tv rozmawia z Kathariną Behrends, managing director, NBCUniversal International Networks,…

  • Idzie wiosna – czas na Style!


   Wnętrze Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie rozkwitło 1 marca br. kwiatami  – w takich dekoracjach stacja TVN…