Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > technologie >> Kultowe postaci Cartoon Network na kartach płatniczych dla dzieci

Kultowe postaci Cartoon Network na kartach płatniczych dla dzieci

Kultowe postaci z seriali Cartoon Network, pojawiły się na kartach przedpłaconych PKO Banku Polskiego dostępnych dla dzieci poniżej 13. roku życia w ramach oferty PKO Junior.

 

Dzieci korzystające z plastików PKO Junior mogą już otrzymać karty z wizerunkami popularnych bohaterów z seriali Cartoon Network, takich jak: Johnny Bravo, Laboratorium Dextera, Atomówki czy Ben 10. Kreskówkowi bohaterowie nadają kartom niepowtarzalny charakter i wygląd. Poprzez pozytywne skojarzenia z ulubionymi animacjami, uczą dzieci właściwych nawyków finansowych. Dzięki kartom najmłodsi mogą wygodnie i bezpiecznie dysponować swoimi oszczędnościami. Karty wydawane są przez PKO Bank Polski we współpracy z MasterCard.

 

– Cieszymy się, że wspólnie z PKO Bankiem Polskim możemy realizować pierwszy taki projekt w Polsce. Marka Cartoon Network jest powszechnie rozpoznawalna zarówno przez dzieci jak i dorosłych, dlatego ulubieni bohaterowie z pewnością uatrakcyjnią naukę korzystania z nowoczesnej bankowości – mówi Dorota Pawłowska, Retail Business Development Manager CEE, z Turner Broadcasting System Poland.

 

Karta umożliwia dokonywanie płatności na całym świecie w punktach akceptujących płatności kartami MasterCard, w internecie (można nimi płacić np. w sklepach jak Google Play czy App Store) oraz wypłaty z bankomatów. W ponad 3 tysiącach bankomatów należących do PKO Banku Polskiego karty są automatycznie rozpoznawane jako karty dla dzieci i bankomaty wyświetlają ekrany dostosowane do wieku dzieci, zarówno pod względem wyglądu, jak i języka.

 

Po raz kolejny wprowadzamy na polski rynek innowacyjne i jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie, które sprawia, że edukacja finansowa – tak potrzebna w dzisiejszym świecie – może się odbywać w sposób atrakcyjny i skuteczny – podkreśla Michał Macierzyński, kierownik biznesowy projektu PKO Junior w PKO Banku Polskim.

 

Posiadaczem karty jest zawsze osoba dorosła. Rodzic może przekazać kartę w użytkowanie swojemu dziecku, ale może także sam jej używać. Poprzez Aplikację Rodzica w serwisie transakcyjnym iPKO ma pełny wgląd w płatności dokonywane przez dziecko, kontroluje stan środków na karcie, decyduje o ich uzupełnianiu, może również zarządzać limitami dziennych i miesięcznych wydatków.

 

Bank przygotował także 8 tapet do serwisu internetowego PKO Junior. Dzieci odwiedzające serwis będą mogły wybierać spośród takich seriali jak: Johnny Bravo, Laboratorium Dextera, Atomówki, Ben 10, Pora na przygodę! (Adventure Time!), Krowa i Kurczak (Cow and Chicken), Chojrak – tchórzliwy pies (Courage the Cowardly Dog) oraz Niesamowity świat Gumballa.

  • Numer 11-12/2023


  • Sportowe lato w telewizji


   Dwa wielkie wydarzenia sportowe są dla kilku nadawców okazją do zwiększenia liczby swych odbiorców i wpływów…

  • Zapraszamy do Zakopanego


   z Jerzym Straszewskim, prezesem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej rozmawia Jerzy Papuga Panie Prezesie, przed…

  • Player.pl dla fanów motoryzacji


   MotorTrend to jedna z najbardziej uznanych na świecie firm- producentów programów motoryzacyjnych. Marka internetowa…