Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > co nowego >> Ligi Mistrzów i Europy w Cyfrowym Polsacie

Ligi Mistrzów i Europy w Cyfrowym Polsacie

Telewizja Polsat kupiła od UEFA wyłączne prawa do transmitowania piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europy dla wszystkich kanałów dystrybucji (m.in. telewizji, internetu i urządzeń mobilnych) w trzech sezonach: 2018/2019, 2019/2020 i 2020/2021. Obecnie te rozgrywki pokazuje nc+. – Jesteśmy dumni, że pozyskaliśmy prawa do tak doskonałego produktu, jakim jest Liga Mistrzów i Liga Europy UEFA. Dla naszej Grupy, w tym dla platformy cyfrowej, jest to strategiczna inwestycja. Transmitując w ostatnich latach eliminacje do ME2016, udane dla Polski ME2016 oraz eliminacje do MŚ2018 obserwujemy rosnącą popularność transmisji z rozgrywek piłkarskich. To utwierdziło nas w przekonaniu, że inwestowanie w piłkę nożną na najwyższym poziomie jest właściwym kierunkiem działania. Zakup wyłącznych praw do LM i LE na kolejne trzy lata to ekscytujące wydarzenie dla naszej Grupy – powiedział Maciej Stec, członek zarządu Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu. W kanałach Polsatu będzie można obejrzeć wszystkie 1029 meczów przez trzy lata, po 343 w każdym z sezonów. Od sezonu 2018/2019, po raz pierwszy fani Ligi Mistrzów będą mogli zobaczyć więcej spotkań, dzięki nowym godzinom rozgrywania meczów – w dniu meczowym spotkania w LM będą rozgrywane o godz.19.00, a kolejne o 21.00 (dotychczas wszystkie mecze o jednej porze 20.45). Dzięki temu, nie będzie już dylematu, który z równolegle toczących się meczów obejrzeć. LE będzie pokazywana w czwartki tak jak dotychczas – start meczów o godz. 19.00 i 21.00. Od sezonu 2018/2019 zmienią się także zasady kwalifikacji do Ligi Mistrzów. O miejsce wśród najlepszych będzie o wiele trudniej, jednak z drugiej strony gwarantuje to wyższy poziom rozgrywanych meczów, więcej spotkań pomiędzy europejskimi potęgami, większe emocje, więcej gwiazd i większe zainteresowanie widzów. – Jestem przekonany, że wszystkie nowości, jakie wprowadza UEFA od sezonu, od którego my będziemy pokazywać Ligę Mistrzów, będą korzystne dla widzów i kibiców. Nowe godziny rozgrywania spotkań w Lidze Mistrzów pozwolą kibicom i widzom zobaczyć większą liczbę spotkań, a więcej zespołów z najsilniejszych lig oznacza wyższy poziom rywalizacji i rozgrywanych meczówmówi Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat. Wszystkie ponad 1000 meczów będzie można zobaczyć wyłącznie w kanałach Polsatu, a jedyną platformą cyfrową, która będzie je pokazywała jest Cyfrowy Polsat.

 

nc+ oświadcza

 

W związku z przyznaniem praw do Ligi Mistrzów i Ligi Europy od 2018 r. Cyfrowemu Polsatowi, dotychczasowy nadawca tych rozgrywek, platforma nc+ wydała oświadczenie, w którym czytamy m.in.: „Pomimo zaoferowania przez nas znaczących kwot i gwarancji szerokiej dostępności, prawa do transmisji rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA począwszy od sezonu 2018/2019 nie zostały przyznane platformie nc+. Pragniemy jednak wyraźnie zaznaczyć, że platforma nc+ pozostaje domem dla Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA do końca sezonu 2017/2018. Według naszych informacji, od sezonu 2018, wybrane transmisje środowych meczów Ligi Mistrzów UEFA powrócą do kanałów bezpłatnych i podobnie jak mecz finałowy będą dostępne również dla abonentów nc+. Przypominamy, że wszystkie polskie kluby biorące udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów UEFA oraz Ligi Europy UEFA, podobnie jak w ubiegłych sezonach, będą pokazywane w kanałach bezpłatnych i dostępne dla abonentów nc+. Chcemy jednocześnie podkreślić, że platforma nc+ wykorzystała wszystkie dostępne możliwości w ramach starań o zabezpieczenie tych ważnych praw. Niestety, musimy w zrównoważony sposób podchodzić do rosnących cen za prawa do transmisji sportowych, aby w przyszłości rozwinąć platformę nc+ z korzyścią dla naszych konsumentów i pracowników. Podczas gdy wiadomo, że utrata praw nie jest dobrą wiadomością ani dla nas, ani dla naszych abonentów, to branża płatnej telewizji cały czas ewoluuje i takie sytuacje występują co kilka lat – przykładem mogą być niedawne zmiany dotyczące praw do transmisji Bundesligi na polskim rynku. 

 

Niejako dla zrównoważenia porażki w walce o LM w piłce nożnej, platforma nc+ odniosła także sukces pozyskując wyłączne prawa telewizyjne do transmisji rozgrywek Ligi Mistrzów w piłce siatkowej CEV mężczyzn i kobiet  w sezonach 2018/2019 i 2019/2020. Fani siatkówki będą mogli zobaczyć wszystkie mecze rozgrywek w kanałach sportowych nc+: CANAL+, CANAL+ SPORT, CANAL+ SPORT 2 i nSport+. Mecze LM będą dostępne także w mobilnych aplikacjach nc+ GO i CANAL+ SPORT ONLINE. Platforma przejęła prawa od Cyfrowego Polsatu, który transmitował Ligę Mistrzów CEV przez wiele lat.

  • Numer 5-6/2023


  • Sportowe lato w telewizji


   Dwa wielkie wydarzenia sportowe są dla kilku nadawców okazją do zwiększenia liczby swych odbiorców i wpływów…

  • Zapraszamy do Zakopanego


   z Jerzym Straszewskim, prezesem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej rozmawia Jerzy Papuga Panie Prezesie, przed…

  • Player.pl dla fanów motoryzacji


   MotorTrend to jedna z najbardziej uznanych na świecie firm- producentów programów motoryzacyjnych. Marka internetowa…