Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > co nowego >> „Narzeczona ze Stambułu” w ZOOM TV

„Narzeczona ze Stambułu” w ZOOM TV

Utalentowana piękność i przystojny biznesmen. Zaborcza rodzina i tragiczne dylematy. A przede wszystkim miłość, która nie powinna się wydarzyć. W poniedziałek, 30 września o godz. 20.00 na antenie Zoom TV premiera hitowego tureckiego serialu „Narzeczona ze Stambułu”. Będzie to premiera w polskiej telewizji.

Scenariusz serialu napisało samo życie. Młoda i piękna Sureyya to skromna, ale utalentowana śpiewaczka, której życie nigdy nie było usłane różami. Wszystko zmienia się, gdy poznaje Faruka – przystojnego biznesmena z bogatej i wpływowej rodziny Boran. Sureyya i Faruk zakochują się w sobie, lecz na drodze ich uczucia staje zaborcza i konserwatywna matka mężczyzny. Czy tym dwojgu będzie dane być razem?

Serial oparto na powieści autorstwa psychiatry, dr. Gülseren Budayicioğlu, która jest zapisem przeprowadzonych przez autorkę na przestrzeni kilkudziesięciu lat autentycznych sesji terapeutycznych. Inspiracją do stworzenia postaci głównej bohaterki była znana w Turcji piosenkarka Ülku Üst, solistka grupy z lat 60. i 70. „Beyaz Kelebekler” (Białe Motyle).

Produkcja „Narzeczona ze Stambułu” okazała się wielkim hitem m.in. w Rumunii, Turcji i Izraelu. W Rumunii poszczególne odcinki serialu oglądało nawet 1,3 mln widzów, czyli więcej niż rozrywkowy hit tamtejszej telewizji – program „The Voice of Romania”. W 2017 r. serial był jednym z najchętniej oglądanych programów w tureckiej telewizji. Z kolei media w Izraelu pisały o prawdziwej obsesji widzów na punkcie serialu. Bilety na występ grającego w nim jedną z głównych ról Özcana Deniza, który jest również piosenkarzem, sprzedały się w ciągu godziny. W 2018 serial „Narzeczona ze Stambułu” był nominowany do nagrody Emmy i otrzymał nagrodę na Mediamixx Festival w Grecji.

  • Numer 11-12/2023


  • Sportowe lato w telewizji


   Dwa wielkie wydarzenia sportowe są dla kilku nadawców okazją do zwiększenia liczby swych odbiorców i wpływów…

  • Zapraszamy do Zakopanego


   z Jerzym Straszewskim, prezesem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej rozmawia Jerzy Papuga Panie Prezesie, przed…

  • Player.pl dla fanów motoryzacji


   MotorTrend to jedna z najbardziej uznanych na świecie firm- producentów programów motoryzacyjnych. Marka internetowa…