Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > co nowego >> Porozumienie Discovery Communications i Agory

Porozumienie Discovery Communications i Agory

discovery_ceemeaDiscovery Communications sukcesywnie dąży do zapewnienia jak najszerszego dostępu do wysokiej jakości kontentu widowni w Polsce. W myśl tej strategii, nadawca ogłosił  w grudniu br. zawarcie porozumienia z Agorą SA, które zaowocuje przygotowaniem oferty skierowanej specjalnie do odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej, a dokładniej – widzów nowego kanału METRO, który 2 grudnia  br. zadebiutował na MUX 8. W ramach współpracy, na antenie stacji pojawią się programy dokumentalne, fabularne oraz lifestyle’owe z bogatej biblioteki Discovery. Partnerstwo to stanowi dla nadawcy pierwszy krok do obecności w segmencie telewizji naziemnej cyfrowej w Polsce. Discovery zdecydowało się nabyć 49-proc. pakiet mniejszościowy udziałów spółki zależnej Agory – Green Content, której to w 2015 r. regulator przyznał 10-letnią koncesję na nadawanie kanału na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Łączna inwestycja Discovery Polska to 14 mln zł, z czego 10 mln zł przeznaczono na podwyższenie kapitału Green Content, a 4 mln zł trafi do Agory.
 
 – Discovery jest obecne na polskim rynku od 20 lat. Partnerstwo z Agorą  to kolejny, ekscytujący krok w naszej ewolucji; zapewni dostęp do naszych programów jeszcze szerszej widowni. Podążając za przykładem Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii – rynków, na których mamy już doświadczenie w segmencie telewizji FTA, wierzę, że i w Polsce uda się nam odpowiedzieć na potrzeby widzów poszukujących wysokiej jakości programów – podkreśla Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery Networks w regionie CEEMEA (Europa Środkowo-Wschodnia, Bliski Wschód i Afryka).
 
– Jesteśmy bardzo zadowoleni, z pozyskania  do współpracy partnera światowego formatu, jakim jest Discovery. Wierzymy, że dzięki temu METRO będzie systematycznie powiększać swoją grupę widzów, czego zapowiedzią są rewelacyjne wyniki oglądalności stacji po pierwszym tygodniu od jej startu – mówi Bartosz Hojka, prezes zarządu Agory S.A. Zawarte porozumienie odzwierciedla oczekiwania 71 proc. polskich widzów, którzy według badania przeprowadzonego przez dom mediowy MEC w październiku 2015 r. pragnęli pojawienia się kanału z portfolio Discovery na MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej.

  • Numer 12/2018


  • 15 lat Telewizji Kino Polska S.A. Tematycznie biało – czerwoni.


   Trzy słowa, ogrom treści. Telewizja, kino i … Polska. W pewną koncepcję złożył je w 2003 roku Grzegorz…

  • Sercem anteny – świetne kino polskie…


   Z Bogusławem Kisielewskim, prezesem zarządu Kino Polska TV S.A. rozmawia Danuta Harenda.   Jaką rolę dla…

  • Unikatowy, nieszablonowy BBC First


   11 października br. w Warszawie odbyła się gala premiery kanału BBC First, podczas której dziennikarze, celebryci…