Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > technologie >> Projekt Wi-Fi 2.0 w INEA

Projekt Wi-Fi 2.0 w INEA

logo_ineaW celu polepszenia jakości swoich usług INEA uruchomiła projekt Wi-Fi 2.0. Aktualnie w fazie testowej dostępny jest dla mieszkańców czterech lokalizacji: Goliny, Przeźmierowa, Krobi oraz Swarzędza. Nowy projekt wdrożony przez INEA umożliwił uruchomienie w grudnia dostępu do Internetu w technologii Wi-Fi w standardzie IEEE 802.11ac. Jest to standard kolejnej generacji sieci bezprzewodowych. Pozwala on na uzyskanie wyższych niż dotychczas przepływowości oraz dużo lepszej stabilności sygnału radiowego. A wszystko to dzięki zastosowaniu pasma o częstotliwości 5GHz. Możliwość uruchomienia usługi uzależniona jest od odległości lokalu od stacji nadawczej.

 

Chcemy podnosić jakość naszych usług, stąd wzięliśmy pod uwagę opinie naszych abonentów i zdecydowaliśmy się na wdrożenie w INEA projektu Wi-Fi 2.0. Mamy nadzieję, że ta oferta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, a Wi-Fi 2.0. będziemy mogli rozszerzać na inne miejscowości – mówi Tomasz Zmyślny, Dyrektor Marketingu w INEA S.A.

 

Uruchomienie Internetu o przepływności 50 Mb/s w trybie punkt-wielopunkt możliwe jest w promieniu 1-2 km od nadajnika, natomiast przepływność 150 Mb/s wymaga zastosowania trybu podłączenia punkt-punkt (dedykowane łącze radiowe dla Abonenta) pozawala to na uruchomienie usługi w odległości nawet do 10 km od nadajnika.

  • Numer 9-10/2023


  • Sportowe lato w telewizji


   Dwa wielkie wydarzenia sportowe są dla kilku nadawców okazją do zwiększenia liczby swych odbiorców i wpływów…

  • Zapraszamy do Zakopanego


   z Jerzym Straszewskim, prezesem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej rozmawia Jerzy Papuga Panie Prezesie, przed…

  • Player.pl dla fanów motoryzacji


   MotorTrend to jedna z najbardziej uznanych na świecie firm- producentów programów motoryzacyjnych. Marka internetowa…