Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > Gdzie byliśmy? >> Raj dla ucha, ból dla kieszeni

Raj dla ucha, ból dla kieszeni

Audio Show 2014

 

Opr. i fot. AK

 

Początek listopada był corocznym świętem audiofilów, fanów perfekcyjnego brzmienia i technologicznych nowinek gwarantujących takie doznania. 8. i 9. dnia miesiąca odbywała się bowiem w Warszawie osiemnasta już edycja Audio Show, drugiej (po majowej High End Audio Show Munich w Niemczech) największej wystawy hi-fi w Europie.

 

Na wystawie można było zobaczyć wszystkie elementy wchodzące w skład domowych systemów audiowizualnych, tj. odtwarzacze CD i DVD (także nowoczesne analogowe gramofony na płyty winylowe), wzmacniacze, kolumny głośnikowe, projektory, telewizory i ekrany plazmowe. Ideą imprezy jest umożliwienie wszystkim zwiedzającym osobistego zapoznania się z możliwościami prezentowanych urządzeń. Z tego względu wystawa nie odbywała się w zatłoczonym i głośnym centrum targowym, lecz w luksusowych warszawskich hotelach: Bristol, Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski. Znajdujące się tam apartamenty i sale konferencyjne mają za zadanie zbliżyć sprzęt do słuchaczy, stwarzając warunki podobne do tych w naszych domach. Audio Show to jedyne miejsce gdzie można osobiście posłuchać i obiektywnie porównać tak wiele znakomitych urządzeń z praktycznie wszystkich pułapów cenowych. To także niepowtarzalna szansa aby zapoznać się z możliwościami najdroższych urządzeń ze świata, z których wiele sprowadzono do Polski tylko na czas wystawy.

 

Audio Show to jednak nie tylko prezentacje sprzętu. Równolegle odbywały się liczne seminaria poświęcone tematyce audio-video oraz koncerty muzyki klasycznej i jazzowej. O randze tego jesiennego wydarzenia niech świadczy fakt, że zajmowało ono 3 tys. metrów kwadratowych powierzchni, na której 104 wystawców prezentowało urządzenia w 110 salach i pokojach.

 

 

  • Numer 9/2018


  • Wielcy jeszcze silniejsi


   Mimo że minęło już pół roku od sfinalizowania przejęcia przez Discovery firmy Scripps Networks Interaktive, to…

  • Władza dla wyobraźni … w biznesie


   Poznajcie guru mediów społecznościowych w Polsce. Rahim Blak to człowiek, który nie tylko dogłębnie rozumie…

  • Jesień z Telewizją Polsat


   28 sierpnia w warszawskim klubie Endorfina pojawiła się cała plejada znanych i lubianych osobistości znanych z…