Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > co nowego >> Rusza CES 2016 – największe targi elektroniki użytkowej na świecie

Rusza CES 2016 – największe targi elektroniki użytkowej na świecie

AVM-CES-HiFi-Trade-Show-2016_01

W dniach 6-9 stycznia 2016 w Las Vegas odbywa się kolejna edycja najważniejszego wydarzenia branży nowych technologii – targów CES. Rekordowa liczba wystawców, ponad 3,6 tys. firm z całego świata, prezentuje najnowsze usługi i technologie, które określą pojęcie innowacyjności na kolejny rok.

 

CES 2016 to największe na świecie wydarzenie skupiające wszystkich kluczowych graczy działających na rynku innowacyjnych rozwiązań i nowych technologii. Podczas targów obecni są przedstawiciele zarówno czołowych firm, jak i najbardziej obiecujących start-upów. Prezentowany jest sprzęt stworzony z myślą o codziennym życiu i rozrywce, zabawie, komunikacji czy motoryzacji, ale także przełomowe rozwiązania, które mają szansę na stałe zmienić sposób, w jaki korzystamy z osiągnięć technologii. Wydarzenie przyciąga specjalistów i miłośników innowacji z całego świata – w zeszłym roku odwiedziło je ponad 170 tys. osób związanych z branżą technologii użytkowej, w tym ok. 45 tys. spoza USA. Inicjatorem i organizatorem targów jest Consumer Technology Association (CTA).

 

Podczas tegorocznych targów CES zapowiedzianych jest wiele premier nowych produktów. Uwagę komentatorów przykuwają rozbudowane sekcje poświęcone Internetowi Rzeczy (ang. Internet of Things), inteligentym gadżetom i odzieży (ang. wearables), wirtualnej rzeczywistości, samochodom przyszłości czy coraz doskonalszym telewizorom i ekranom. Specjaliści analizując najciekawsze trendy na 2016 r. wskazują też na rolę streamingu w dostarczaniu treści multimedialnych oraz rosnącą popularność urządzeń sterowanych głosem, ładowanych bezprzewodowo czy wykorzystujących rosnącą liczbę coraz wszechstronniejszych czujników. 

 

Gary Shapiro, prezes CTA, za jeden z kluczowych sektorów rynków uznał drony. Według danych CTA w 2015 r. wartość rynku dronów wzrosła w ciągu roku o 52 proc., a w ciągu kolejnych 20 lat liczba  ich lotów nad USA przekroczy poziom miliona dziennie. – Drony naprawdę wystartowały w 2015 r. i są jedną z najdynamiczniejszych kategorii produktów tak na świecie, jak i podczas CES. Można je wykorzystywać prawie wszędzie – w sporcie, podróżach, zarządzaniu nieruchomościami, działaniach ratunkowych i policyjnych. To technologia, która zmieni świat jaki znamy – stworzy nowe miejsca pracy, poprawi komfort życia czy wpłynie na sposób prowadzenia interesów – mówi Gary Shapiro.

  • Numer 11/2018


  • Zbrodnia w oku kamery


   Każdy kolejny sezon telewizyjny obfituje w nowe lub kontynuowane produkcje serialowe. Wśród nich – historie…

  • Sport między internetem a telewizją


   Z Michałem Polem, dyrektorem programowym segmentu sportowego Grupy Ringier Axel Springer Polska rozmawia Andrzej…

  • Unikatowy, nieszablonowy BBC First


   11 października br. w Warszawie odbyła się gala premiery kanału BBC First, podczas której dziennikarze, celebryci…