Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > co nowego >> Scripps Networks Interactive ogłosił zmiany w zarządzie TVN

Scripps Networks Interactive ogłosił zmiany w zarządzie TVN

Jim Samples, President, International, Scripps Networks Interactive

Jim Samples


Markus Tellenbach ustąpił w połowie lipca br. z funkcji szefa zarządu i dyrektora generalnego TVN. Jim Samples, szef Scripps Networks International, który dotąd przewodził Radzie Nadzorczej TVN, został prezesem zarządu spółki. Główne zadania Jima to dalsza integracja TVN i Scripps, znalezienie nowego dyrektora generalnego oraz rozszerzenie oferty programów lifestyle. Zmiana ma miejsce dokładnie rok po przejęciu TVN. W tym czasie spółka poprawiła wyniki oglądalności, zwiększyła udział w rynku oraz ugruntowała czołową pozycję w Polsce działając na wielu platformach, a player.pl stał się jednym z najszybciej rosnących serwisów OTT w Polsce.

 

Kenneth W. Lowe, przewodniczący Rady Nadzorczej, prezes zarządu i dyrektor generalny Scripps Networks Interactive powiedział: „TVN jest dla Scripps Networks niezwykle cenną inwestycją. Markus Tellenbach to uznany manager, który zostawia firmę w dobrej kondycji z potencjałem do dalszego wzrostu w segmencie zarówno linearnym jak i cyfrowym. Spółka cały czas jest pionierem w tworzeniu i sprzedaży innowacyjnych, podążających za światowymi trendami treści, które powstają specjalnie dla polskich widzów. Markus rozwinął niesamowity zespół, który będzie nieodzowną częścią dalszych sukcesów TVN. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za bliską współpracę od czasu zakupu TVN przez Scripps Networks, oraz 7 lat pracy na rzecz firmy”.

 

 „Jim Samples odegrał kluczową rolę w budowaniu naszego biznesu w skali międzynarodowej w mijającym roku. Wierzymy, że jego zaangażowanie w pracę zespołu w Polsce zapewni dalszą integrację TVN z naszymi oddziałami na całym świecie. Wybitny zespół zarządzający TVN miał decydujący wkład w sukcesy firmy w ostatnim okresie i jest gwarancją, że biznes będzie nieustannie rósł w siłę w przyszłości” – powiedział Kenneth W. Lowe.

 

„TVN jest prężną i stale rozwijającą się spółką mającą strategiczne znaczenie dla Scripps Networks na świecie. To świetny okres dla firmy i jej pracowników. Z niecierpliwością czekam na możliwość bliskiej współpracy z zarządem i całym zespołem w nadchodzących miesiącach. Głęboko wierzę, że wspólnie uda nam się utrzymać długoterminowy trend wzrostu firmy” – dodał Jim Samples.

 

TVN jest jedną z wiodących spółek mediowych w Polsce oferującą lifestylowe i rozrywkowe kanały telewizyjne: TVN, TVN 7 i TTV oraz dziesięć kanałów tematycznych dostępnych odpłatnie: TVN 24, TVN24 BiS, TVN Style, TVN Turbo, TVN Meteo Active, iTVN, iTVN Extra, Mango 24, TVN Fabuła i lokalny NTL Radomsko, które są udostępniane przez operatorów telewizji kablowej i satelitarnej. Do tej pory w 2016 r. spółce udało się znacznie zwiększyć udział w polskiej widowni, podczas gdy główny kanał stacji, TVN, ugruntował swą pozycję jednego z najważniejszych mediów w kraju. TVN 24 pozostał liderem wśród dostępnych w Polsce kanałów informacyjnych, natomiast kanały tematyczne TTV i TVN Fabuła w ciągu ostatnich sześciu miesięcy znacząco zwiększyły udział w rynku.

  • Numer 10/2018


  • Vectra mocniejsza Mutimediami, ale jak bardzo?


   Pod koniec sierpnia br. Vectra ogłosiła zamiar przejęcie Multimediów. Akwizycja sieci kablowej numer trzy przez…

  • Krew, pot i łzy serialowego komendanta


   Z Andrzejem Konopką, odtwórca głównej roli w najnowszym serialu AXN „Znaki”, rozmawia Danuta Harenda   Czy…

  • Unikatowy, nieszablonowy BBC First


   11 października br. w Warszawie odbyła się gala premiery kanału BBC First, podczas której dziennikarze, celebryci…