Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > co nowego >> Telewizja TVR zmienia właściciela

Telewizja TVR zmienia właściciela

tvr-twoja-rozrywka30 listopada 2016 r. w kancelarii notarialnej Katarzyny Bartkowiak w Goleniowie podpisano umowę przejęcia większościowego pakietu udziałów w spółce Nova Media przez Michała Winnickiego, właściciela firmy Michał Winnicki Entertainment. Nova Media to spółka, która wygrała przetarg na nabycie przedsiębiorstwa TVR od syndyka masy upadłościowej. TVR jest stacją telewizyjną obecną w ofercie największych sieci kablowych: UPC Polska, Vectra, TOYA oraz wielu innych. Michał Winnicki Entertainment jest nadawcą telewizyjnych kanałów tematycznych: Power TV HD, Adventure HD, Nuta.TV HD i Top Kids HD. Świadczy też usługi outsourcingowe dla zewnętrznych kanałów partnerskich, w tym m.in. dla kanału TO!TV. Firma Michał Winnicki Entertainment udzieliła też pożyczki spółce Nova Media na spłatę wszystkich zobowiązań. Jednocześnie Michał Winnicki został powołany na prezesa Zarządu spółki Nova Media i tworzy jednoosobowy zarząd. Podpisana została również umowa o współpracy outsourcingowej pomiędzy Nova Media i Michał Winnicki Entertainment.

 

Negocjacje w sprawie przejęcia TVR trwały praktycznie od początku tego roku i zakończyły się sukcesem. Naszym celem jest stworzenie wiodącej grupy medialnej, nadającej wiele różnorodnych kanałów tematycznych. Nasze kanały z roku na rok rosną, a dzięki przejęciom możemy jeszcze szybciej się rozwijać i korzystać z efektu synergii. W temacie M&A nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Konsolidacja tematycznych kanałów telewizyjnych w ramach Grupy MWE to cel także na 2017 rok. Finalizujemy obecnie negocjacje w sprawie przejęcia kolejnych 3-4 stacji telewizyjnych, które mają szeroką dystrybucję i pod naszym parasolem będą mogły się jeszcze szybciej rozwijać.” –  powiedział Michał Winnicki

 

15 grudnia ma  ruszyć nowa ramówka telewizji TVR. Nowym sloganem stacji będzie „TVR – Twoja Rozrywka”. W ofercie, oprócz programów poświęconych spędzaniu czasu na łonie natury, znajdą się także seriale animowane dla najmłodszych widzów, programy dokumentalne dla ciekawych świata mężczyzn, filmy i seriale dla kobiet”. TVR nie odcina się od swoich korzeni, ale znacznie rozszerzy swoją grupę docelową także o widzów mieszkających w większych miastach, co powinno pozytywnie wpłynąć na wzrost wyników oglądalności.

  • Numer 9-10/2023


  • Sportowe lato w telewizji


   Dwa wielkie wydarzenia sportowe są dla kilku nadawców okazją do zwiększenia liczby swych odbiorców i wpływów…

  • Zapraszamy do Zakopanego


   z Jerzym Straszewskim, prezesem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej rozmawia Jerzy Papuga Panie Prezesie, przed…

  • Player.pl dla fanów motoryzacji


   MotorTrend to jedna z najbardziej uznanych na świecie firm- producentów programów motoryzacyjnych. Marka internetowa…