Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > technologie >> Usługa eTV czyli telewizja od zaraz w sieci każdego operatora

Usługa eTV czyli telewizja od zaraz w sieci każdego operatora

eTV

EVIO Polska wprowadza nową usługę dla operatorów ISP chcących wdrożyć ofertę TV w swojej sieci i konkurować z ogólnopolskimi platformami cyfrowymi. Dzięki eTV możliwe jest uruchomienie usługi telewizji pod własną marką i uzyskanie wymiernych korzyści finansowych już od pierwszego abonenta. eTV to blisko 200 kanałów, w tym aż 68 w jakości HD. eTV to również pełne zaplecze technologiczne oraz wsparcie logistyczno-organizacyjne.

 

Nowa usługa eTV jest idealnym rozwiązaniem dla operatorów ISP, którzy od początku pragną uruchomić pełną ofertę TV cyfrowej pod własną marką, a nie mają środków i czasu, by móc to zrobić samodzielnie.

 

Dwa etapy współpracy

Na pierwszym etapie jest to współpraca w modelu trójstronnym, która daje operatorowi przewagę konkurencyjną i przynosi zysk już od pierwszego abonenta. EVIO wspiera operatora w kwestii zaplecza technologicznego, źródła sygnału oraz obsługi logistycznej, w tym reprezentacji przy podpisywaniu indywidualnych umów licencyjnych z nadawcami. Po osiągnięciu odpowiedniej liczby abonentów operator może zakończyć współpracę trójstronną i kontynuować świadczenie usługi TV już całkowicie   samodzielnie. Współpraca z EVIO nie wymaga długoterminowych umów lojalnościowych.

 

Dobry kontent w wysokiej jakości

Zaletą usługi eTV jest dostęp do 190 kanałów, w tym aż 68 w jakości HD. Budowanie własnej marki można rozpocząć od oferowania bogatego w kanały HD pakietu startowego z  ośmioma pakietami tematycznymi. Kolejnym atutem jest bardzo wysoki poziom niezawodności, gdyż sygnał dostarczany jest do operatora światłowodem bezpośrednio od nadawców. Dodatkowo sygnał zapasowy jest odbierany z dwóch lub nawet trzech terytorialnie odległych satelitarnych stacji czołowych. Infrastruktura EVIO zapewnia ciągły monitoring nadawanych kanałów, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości w sygnale, natychmiastowe przełączenie na alternatywne źródło danego kanału.

 

Kompleksowa oferta

Usługa eTV to również dostęp do platformy OTT „Twój TiViK”, będącej interaktywnym centrum rozrywkowo-informacyjnym. Serwis dostarcza abonentom dodatkowe darmowe treści wideo na życzenie. Aplikacje umożliwiają również dystrybucję premiowego kontentu filmowego (m.in. Canal+ na życzenie) zabezpieczonego za pomocą systemu Marlin DRM.

 

Kompleksowość usługi eTV to także w możliwość odbioru treści TV na dowolnym urządzeniu mobilnym. Dzięki aplikacji eGO! Player, operator może zaoferować swoim abonentom oglądanie telewizji nie tylko na odbiorniku telewizyjnym.

 

Budowanie własnej marki

Usługa eTV to swego rodzaju „inkubator”, którego celem jest wparcie operatorów w uruchomieniu i rozwijaniu własnej usługi telewizyjnej. Wdrożenie eTV przy udziale EVIO oznacza możliwość pozyskiwania własnych abonentów od samego początku i budowanie ich lojalności.  Ze względu na brak konieczności inwestowania w kosztowne zaplecze technologiczne oraz uiszczania opłat dla nadawców z tytułu tzw. „minimów gwarantowanych”, operator zarabia już od pierwszego abonenta.

 

eTV jest odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorczych operatorów ISP, którzy pragną uatrakcyjnić portfolio usług oraz wyjść naprzeciw wymaganiom swych abonentów. Usługę eTV po raz pierwszy zaprezentowano podczas XIV konferencji KIKE, której EVIO było Złotym Sponsorem.

  • Numer 9-10/2023


  • Sportowe lato w telewizji


   Dwa wielkie wydarzenia sportowe są dla kilku nadawców okazją do zwiększenia liczby swych odbiorców i wpływów…

  • Zapraszamy do Zakopanego


   z Jerzym Straszewskim, prezesem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej rozmawia Jerzy Papuga Panie Prezesie, przed…

  • Player.pl dla fanów motoryzacji


   MotorTrend to jedna z najbardziej uznanych na świecie firm- producentów programów motoryzacyjnych. Marka internetowa…