Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > co nowego >> Usługi kolokacji od INEA na potrzeby OSE

Usługi kolokacji od INEA na potrzeby OSE

Na zdjęciu od lewej: Michał Bartkowiak, chief operating officer INEA, Jerzy Kwieciński, minister Inwestycji i Rozwoju, Wanda Buk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Krzysztof Silicki, p.o. dyrektora NASK, Janusz Kosiński, prezes INEA


W Poznaniu powstanie jeden z trzech węzłów centralnych umożliwiający szkołom podłączonym do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej korzystanie z internetu światłowodowego oraz zasobów edukacyjnych. W listopadzie br. w Ministerstwie Cyfryzacji podpisano umowę pomiędzy INEA a NASK-PIB na dostarczenie usług kolokacyjnych. Wartość tego projektu to blisko 4 mln 900 tys. zł. W całej Polsce powstaną 3 centralne węzły OSE – w Poznaniu, Katowicach i Warszawie. Ten w Poznaniu odpowiedzialny będzie za transmisję do jednej trzeciej szkół w kraju.

 

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to program publicznej sieci telekomunikacyjnej, którego celem jest zagwarantowanie wszystkim szkołom w Polsce dostępu do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego internetu szerokopasmowego. Projekt powstał pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, a operatorem sieci jest Państwowy Instytut Badawczy NASK. Aktualnie INEA jest w trakcie realizacji łączy internetowych do blisko 900 placówek szkolnych w całej Wielkopolsce, które dzięki termu mogą należeć do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Zapewnia im to możliwość korzystania nie tylko z bezpiecznego internetu światłowodowego, ale też dodatkowych cyfrowych zasobów edukacyjnych. – Kolokacja staje się dziś niezbędną usługą dla funkcjonowania nie tylko biznesu, ale też jednostek samorządowych, w tym szkół. Szybki internet światłowodowy jest niezbędny. Służy rozrywce, ale przede wszystkim nauce. To dzięki niemu młodzi ludzie uczą się, rozwijają pasje, poznają świat – mówi Michał Bartkowiak chief operating officer INEA. Projekt dostawy usług kolokacyjnych realizowany będzie w I kw. 2019 r. Podpisana umowa obowiązywać będzie przez najbliższe 10 lat.

  • Numer 12/2018


  • 15 lat Telewizji Kino Polska S.A. Tematycznie biało – czerwoni.


   Trzy słowa, ogrom treści. Telewizja, kino i … Polska. W pewną koncepcję złożył je w 2003 roku Grzegorz…

  • Sercem anteny – świetne kino polskie…


   Z Bogusławem Kisielewskim, prezesem zarządu Kino Polska TV S.A. rozmawia Danuta Harenda.   Jaką rolę dla…

  • Unikatowy, nieszablonowy BBC First


   11 października br. w Warszawie odbyła się gala premiery kanału BBC First, podczas której dziennikarze, celebryci…