Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > technologie >> VI edycja konferencji Aplikacje TV

VI edycja konferencji Aplikacje TV

konferencja-aplikacje-tv6--logo

W 2014 roku producenci telewizorów wprowadzą na rynek wiele nowych modeli telewizorów 4K. O tym jakie przełożenie na dalszy rozwój rynku Smart TV będą miały telewizory 4K będziemy rozmawiali podczas VI edycji konferencji specjalizującej się w tematyce Smart TV. Konferencja Aplikacje TV odbędzie się 13 marca br. w Warszawie i jest skierowana do osób zainteresowanych tematem Smart TV i nielinearnych usług telewizyjnych.

 

W ostatnich miesiącach coraz częściej mówi się o tym jaki system operacyjny jest lub będzie za kilka miesięcy w danym modelu telewizora. Podczas wiosennej edycji konferencji zostaną zaprezentowane nowości na platformach Smart TV w liniach produktowych telewizorów na 2014 rok. Ciekawym trendem jaki się pojawił w telewizorach jest zainteresowanie się producentów TV systemem Android… O tym m.in. jakie to będzie miało przełożenie dla developerów i właścicieli aplikacji, będziemy rozmawiać podczas panelu dyskusyjnego.

 

W drugiej części konferencji przedstawione zostaną case study ciekawych aplikacji Smart TV takich jak VEVO, Pudelek.tv, Bajki VOD, Player.pl, Andrino Play czy Telewizja dla narciarzy. Będzie też kilka interesujących prelekcji – o wirtualnych kanałach telewizyjnych w Smart TV opowie Paweł Tutka, a Krzysztof Zalewski z KRRiT opisze regulacje dotyczące VOD w Smart TV. Oprócz tego będzie prezentacja Gökhana Dogan z Accedo.TV o tym, na co zwracać uwagę podczas projektowania aplikacji na telewizory, na przykładach zagranicznych aplikacji. Z kolei Zbigniew Kądzielski z Instytutu Łączności opowie o testach usług telewizji interaktywnej jakie są prowadzone w sieci Jambox. Dopełnieniem spotkania będzie końcowy panel dyskusyjny, na którym porozmawiamy o VOD i Live TV w aplikacjach telewizyjnych. 

 

Więcej informacji i program konferencji znajduje się na stronie http://aplikacje.tv

  • Numer 11-12/2023


  • Sportowe lato w telewizji


   Dwa wielkie wydarzenia sportowe są dla kilku nadawców okazją do zwiększenia liczby swych odbiorców i wpływów…

  • Zapraszamy do Zakopanego


   z Jerzym Straszewskim, prezesem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej rozmawia Jerzy Papuga Panie Prezesie, przed…

  • Player.pl dla fanów motoryzacji


   MotorTrend to jedna z najbardziej uznanych na świecie firm- producentów programów motoryzacyjnych. Marka internetowa…