Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > teletemat >> Zabawa w Mikołaja, czyli świąteczne promocje

Zabawa w Mikołaja, czyli świąteczne promocje

Tańszy abonament, dodatkowe pakiety i serwisy, a nawet darmowe telefony i telewizory – tym wszystkim kuszą klientów operatorzy platform satelitarnych i telekomunikacyjnych. Okres przedświąteczny to dla nich prawdziwy czas polowań.

Przyznam szczerze, że można się całkowicie pogubić w gąszczu ofert, atakujących nas ze wszystkich stron i zachęcających do podpisania jakiejś umowy lub kupna czegoś. W sklepach królują wyprzedaże przedsezonowe, międzysezonowe i posezonowe, co sprawia, że praktycznie przez cały rok możemy trafić na jakąś obniżkę cen. W branży telekomunikacyjnej okazji takich jest mniej, stąd intensyfikacja akcji promocyjnych w okresach przedświątecznych. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób w tym roku zabiegają o klientów platformy cyfrowe, operatorzy telekomunikacyjni, sieci komórkowe i sieci kablowe.

Gwiazdkowe telekomy

Orange (obrazek 1) po raz kolejny proponuje w prezencie (za 1 zł) telewizor. Na 32-calowego Thomsona mogą liczyć klienci, którzy zdecydują się na łączoną ofertę Orange Love, obejmującą abonament komórkowy, światłowód i pakiet telewizyjny. Taka promocja dotyczy pakietów Standard, Extra i Premium w cenie od 109,90 zł do 219,99 zł/m-c. W najtańszej opcji otrzymamy internet światłowodowy o prędkości do 300 Mb/s, abonament komórkowy z 7 GB internetu, darmowe rozmowy z telefonu domowego i dostęp do 104 kanałów telewizyjnych, w tym 55 w wersji HD. W wyższych pakietach abonament komórkowy jest już nielimitowany, liczba kanałów rośnie do 169 lub 184, a klient zyskuje dostęp do serwisu Orange TV Go i HBO GO (wersja Premium). Osoby zainteresowane jedynie abonamentem komórkowym mogą wybrać jeden z czterech Planów Mobilnych w cenie od 35 zł do 75 zł/m-c. W Planach Mobilnych 55 i 75 klient otrzymuje nielimitowany internet w telefonie, oraz nielimitowane rozmowy i SMS. Dodatkowo, przez 3 m-ce można za darmo korzystać z usługi Music Pass, pozwalającej na słuchanie muzyki w takich serwisach jak: Deezer, Amazon Music, Polskie Radio, Spotify i Tidal. Korzystanie z tej opcji nie pomniejsza posiadanego pakietu GB. Można też zdecydować się na zestaw z dwoma telefonami, przy czym drugi telefon dodawany jest gratis.

Play…

… do worka świątecznych prezentów wrzucił tańszego o prawie 500 zł Samsunga Galaxy A70 z indywidualnym abonamentem bez limitów oraz najnowszego Xiaomi Mi 9 Lite z opaską Mi Band 4 za 1 zł (w Play M dopłata 50 zł/m-c). Do Samsunga dodawany jest darmowy Tidal przez pół roku, a pakiet internetowy obejmuje 20 GB. Osoby decydujące się na umowę abonamentową mogą, dodatkowo, skorzystać z promocyjnego abonamentu telewizyjnego Play NOW TV Box w cenie 10 zł/m-c. Bonusem jest możliwość bezpłatnego korzystania z HBO GO przez 6 m-cy. Przypomnijmy, że telewizja Play NOW TV Box oferuje kilkadziesiąt programów telewizyjnych, podzielonych na kilka płatnych pakietów. Dostępne są także aplikacje wideo, biblioteka VOD i serwisy OTT typu HBO GO i Netflix. Box ma wbudowaną nagrywarkę, a aplikacja Play NOW pozwala oglądać wybrane treści na smartfonie, tablecie, laptopie i telewizorze. Play przygotował też specjalny pakiet świąteczny z myślą o nastolatkach. Do wyboru są 2 zestawy za 2 zł z telefonem Samsung Galaxy A10 i Alcatel 3X, do których dodawane są słuchawki Sony MDR-ZX110. Atrakcyjnym upominkiem może być też płyta CD Dawida Kwiatkowskiego lub Roksany Węgiel.

Plus…

…najszybciej poczuł magię świąt i już na początku listopada wystartował ze swoją nową promocją. Obowiązuje ona do 26 grudnia i każdy abonent, który jest uprawniony do skorzystania z oferty, uzyskuje możliwość zakupy trzech usług (pakiet IPLA HBO, pakiet IPLA Polsat Sport Premium oraz Tidal), każdej z trzymiesięcznym darmowym okresem próbnym. Można je zamówić osobno za pomocą bezpłatnego SMS. Po trzech miesiącach korzystania z wybranego serwisu, można z niego zrezygnować, co nie wiąże się z żadnymi opłatami. Brak rezygnacji oznacza naliczanie opłat przez operatora. W przypadku pakietu IPLA Polsat Sport Premium to 40 zł/m-c, dwa razy więcej niż w dwóch pozostałych pakietach. Wspomniana oferta wydaje się atrakcyjna zwłaszcza dla kibiców piłki nożnej, bo gwarantuje możliwość oglądania rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA. Plus daje do wyboru pakiety w cenie od 30 do 75 zł, z dodatkową możliwością dokupienia drugiej karty za mniej więcej połowę ceny, co jest dobrym rozwiązaniem np. w przypadku rodzin. W najdroższej opcji za 75 zł klient otrzymuje 72 GB internetu, o 70 GB więcej w porównaniu z najtańszym abonamentem. Plus zachęca też klientów do wiązanie różnych usług w ramach programu smartDOM, co daje dodatkowe korzyści. Taniej można też kupić wybrane smartfony, zarówno przy umowach abonenckich, jak również bez umowy. Promowane są zwłaszcza dwa modele – LG K50s i Huawei Nova 5T. Do 31 grudnia można korzystać z promocji „2x więcej GB” w taryfie Plus Elastyczna na Karcie i „Gruba Tuba do You Tube`a” dla klientów taryfy Nowy Plush. W pierwszym przypadku wartość bonusów zależy od wielkości doładowania. Z kolei w drugim przypadku, jeśli konto zasilone zostanie kwotą 25 zł, to do puli aplikacji z bezpłatnym transferem dodane zostają Facebook, Viber oraz Messenger. Klienci „Grubej Tuby” mogą otrzymać bez żadnych opłat pakiet 50 GB do korzystania na You Tube.

T-Mobile…

…w ramach promocji proponuje tańsze zakupy smartfonów lub tabletów. W tym roku operator postawił na urządzenia Samsunga i Huawei. W ofercie świątecznej można znaleźć np. Samsunga Galaxy S10e, przecenionego z 829 zł na złotówkę. Cena obowiązuje w połączeniu z abonamentem w wysokości 149 zł/m-c i obejmuje również imponującą gigapaczkę 70 GB danych. Dodatkowo, użytkownik otrzymuje nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz usługę Supernet Video HD, gwarantującą streaming wideo w 13 serwisach, takich jak np. YouTube, Netflix czy Amazon Prime Video, bez zużycia podstawowego pakietu danych. Ci, którzy nie mają tak dużych wymagań mogą zainteresować się Samsungiem Galaxy A50, który także został objęty solidną obniżką – z 649 zł do 1 zł. W ofercie klienci znajdą również abonament z 15 GB internetu oraz nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami przy abonamencie 89 zł/m-c. Jeszcze taniej kosztuje oferta z telefonem Huawei Y6, którego cena została obniżona do 1 zł w MIX 40. W usłudze tej klienci mogą korzystać z nielimitowanych połączeń w sieci T‑Mobile, 400 minut poza sieć na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów oraz 4 GB danych. Przy podpisaniu zgód marketingowych użytkownik otrzymuje dodatkowe 2 GB danych. Umowa podpisywana jest na 24 doładowania (12 doładowań za 40 zł oraz kolejnych 12 za 80 zł). Coś ciekawego dla siebie znajdą też miłośnicy tabletów. W połączeniu z usługą internetu mogą oni zakupić np. model Samsung Galaxy Tab A10.1 w atrakcyjnej cenie obniżonej z 339 zł do 99 zł. Oferta obowiązuje razem z internetem mobilnym, obejmującym paczkę 50 GB danych za 69 zł/m-c.

Gwiazdkowe platformy

Cyfrowy Polsat…

rozpoczął przygotowania do tegorocznej gwiazdki pół roku wcześniej, kiedy to wprowadził do swej oferty telewizję internetową OTT z nowym dekoderem Evobox Stream. Teraz zachęca, by taki zestaw podarować w prezencie dla bliskich, zwłaszcza że dekoder podłączyć można do internetu od dowolnego operatora. Można też elastycznie wybierać pakiety programowe, a przez 3 m-ce usługa z dostępem do ponad 100 kanałów jest bez opłat. Elastyczna oferta programowa zapewnia możliwość dowolnego włączania pakietów – bezpośrednio z poziomu dekodera lub za pomocą nowej aplikacji Sklep – i płacenia tylko za te, które chcemy oglądać. Do wyboru jest dziewięć pakietów, które można aktywować na 30 dni, bez konieczności podpisywania umowy abonenckiej lub podpisać tradycyjną umowę. Na potrzeby nowej usługi telewizji internetowej stworzona została zupełnie nowa, atrakcyjna pakietyzacja. To 3 pakiety podstawowe: Wygodny, Komfortowy, Bogaty oraz 6 pakietów dodatkowych (3 premium oraz 3 tematyczne), zawierających najpopularniejsze kanały sportowe, filmowe czy dziecięce. Dodatkowo, dzięki wbudowanemu modułowi DVB-T, po podłączeniu do dekodera anteny naziemnej dostępne będą również bezpłatne kanały naziemnej telewizji cyfrowej, m.in. Polsat, TVN, TVP 1, TVP 2, TV 4, TV Puls. W pakiecie Wygodnym umieszczono 25 kanałów, za które trzeba zapłacić 20 zł/m-c. Dziesięć złotych więcej kosztuje pakiet Komfortowy z 42 kanałami, wśród których są m.in. TVN24, Discovery Channel czy oba Eurosporty. Jeśli natomiast zdecydujemy się na pakiet Bogaty, to będziemy oglądać dodatkowo m.in. kanały spod znaku AXN, FOX, BBC, National Geographic. Ogółem klienci znajdą tu 92 programów za cenę 60 zł/m-c. Jeśli komuś to nie wystarczy, może wykupić pakiety Premium (Polsat Sport Premium, Eleven Sports, HBO i HBO GO) lub tematyczne (SPORT, Filmy i seriale, Dzieci). Ich ceny wahają się od 10 do 45 zł/m-c. – Dajemy klientom nowy, rewolucyjny, bardzo elastyczny dostęp do treści telewizyjnych. Jeżeli mają w domu jakikolwiek internet, od dowolnego dostawcy, teraz mogą mieć naszą telewizję – wszystko co chcą, z pakietami, jakie chcą i bez stałego abonamentu, a dekoder mogą podłączyć czy to do kabla, czy przez Wi Fi. To konsekwentna realizacja naszej idei: „Telewizja – Dla każdego. Wszędzie. Internet – Dla każdego. Wszędzie. Telefon – Dla każdego. Wszędzie” – mówi Maciej Stec, wiceprezes zarządu ds. strategii w Cyfrowym Polsacie i Polkomtelu. Na uwagę zasługuje jeszcze sam dekoder Evobox Stream i jego funkcjonalności. Sprzęt dostępny jest w dwóch wariantach: z dwuletnią umową (1 zł na start, później 10 zł/m-c) i prepaid (zakup za 299 zł). To pierwszy dekoder w Polsce, który zapewnia możliwość realizacji płatności za pośrednictwem systemu Dotpay. Skraca to czas zamówienia do minimum. Można też płacić BLIKIEM czy kartą kredytową. W ramach wykupionego pakietu podstawowego klient otrzymuje usługę ON THE GO, dzięki której wybrane kanały będą dostępne mobilnie w aplikacji Cyfrowy Polsat GO nawet na trzech urządzeniach jednocześnie. Może też korzystać z usługi CatchUP, zapewniającej możliwość oglądania wybranych programów nawet do 7 dni wstecz od ich emisji, bez konieczności ich nagrywania. W nowym dekoderze znajdziemy dwie nowe aplikacje. To Mozaika (rekomendacje treści z TV i serwisów online) oraz Sklep (zakup pakietów i wydarzeń w systemie PPV).

Opr. Andrzej Marciniak, więcej w numerze 12/2019

  • Numer 11-12/2023


  • Sportowe lato w telewizji


   Dwa wielkie wydarzenia sportowe są dla kilku nadawców okazją do zwiększenia liczby swych odbiorców i wpływów…

  • Zapraszamy do Zakopanego


   z Jerzym Straszewskim, prezesem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej rozmawia Jerzy Papuga Panie Prezesie, przed…

  • Player.pl dla fanów motoryzacji


   MotorTrend to jedna z najbardziej uznanych na świecie firm- producentów programów motoryzacyjnych. Marka internetowa…