Jesteś tutaj: Telekabel & digital tv > co nowego >> Co Was czeka na MiŚOT MEETING?*

Co Was czeka na MiŚOT MEETING?*

Zacznie się od „trzęsienia ziemi”, potem napięcie już tylko wzrośnie. Tym razem panowie z Niebezpiecznika ( autorzy najlepszej prezentacji ubiegłego meetingu) powitają uczestników już w pierwszym dniu konferencji, tuż po jej otwarciu. Po tej prelekcji, nikt już nie spojrzy tak samo na swój komputer. I toster. Pamiętajcie, aby się nie spóźnić!

 

Na sali panelowej, zaraz po wystąpieniu gości specjalnych, rozpocznie się BLOK MiŚOT. Zostaną w nim omówione wspólne projekty prowadzone dla małych i średnich firm, a większość z nich zostanie zaprezentowana ze szczegółami. W trakcie BLOKU zyskać można m. in. wiedzę o MiŚOT-owych projektach prospołecznych: Tele.Odpowiedzialni-CSR oraz Tele.Atmosfera. Nie zabraknie też aspektów technicznych tego przedsięwzięcia. W kwestii marketingu, znajdą się informacje o planach rozwoju Zgranej Paczki i współpracy z Nortis. Monika Kosińska powie jak uzyskać do 80 proc. dofinansowania kosztów szkolenia swoich pracowników. Zostaną także omówione szczegóły projektów MiŚOT-Windykacja, Tele.Centrum, HGW CRM BSS/OSS. Organizatorzy polecają  także prelekcję o tajemniczo-brzmiącym tytule: „Cześć, jestem tu nowy”. Na koniec BLOKU – krótkie podsumowanie, czyli PING z EPIX-a oraz PING z INET-u.

Równolegle, na sali prelekcyjnej, swoją wiedzą podzielą się przedstawiciele sponsorów. Z pewnością nie zabraknie także wielu przykładów z podwórka ich klientów. Na przykład firma Cambium, rozwieje być może wątpliwości nt. przyszłości radia wśród ISP. Evio pochwali się nowościami w zakresie swej infrastruktury dla partnerów, a Infradata opowie o tajemniczych elektrycznych owcach. Będzie można posłuchać, a nawet zadać pytania przedstawicielom firm: Batna, 3s, Impakt, SGT, G-data, Flymobile, Korbank, Zyxel czy Alior Bank.

Ale to nie koniec. Pierwszego dnia odbywać się będą dwa rodzaje warsztatów. Jedne z nich zaproponują praktyczną naukę możliwości wykorzystania Facebooka do celów marketingowych, a podczas drugich będzie można uzyskać wiedzę o systemach dedykowanych dla ISP ( poznać szczegóły m. in systemów: NET47, MMS, czy aspekty monitoringu multicastów).

 

W drugim dniu organizatorzy zadbają o zdrowie uczestników. Branżowy fizjoterapeuta,  Przemek Knycz, w oparciu o własne doświadczenia udzieli praktycznych porad dotyczących utrzymania ciała w najlepszej formie. Uczestnicy dowiedzą się też jak  można  skorzystać z tańszej służby zdrowia dzięki karcie Enel-Med.

Następnie w sali panelowej rozpocznie się cykl wykładów prawnych. Wystąpią prawnicy z kancelarii itBLegal, KLARP i Orzeł. Wśród omawianych tematów znajdą się m. in: amortyzacja infrastruktury telekomunikacyjnej, uprawnienia przedsiębiorcy z tytułu rękojmi, obowiązki operatora przy wdrożeniu usług głosowych, czy najnowsze informacje nt. wdrażanego w przyszłym roku RODO. Nie zabraknie także w tym panelu prelekcji związanej z aspektami prawnymi dotyczącymi MiŚOT, prowadzonej przez inż. Eugeniusza Gacę z KIGEIT. Po tym nastąpi z pewnością jeden z najciekawszych paneli tego dnia, który poprowadzi ww. Na zakończenie drugiego dnia – „kosiarz umysłu” – Piotr Michalak, specjalista od metod zarządzania i rozwoju, przekaże jak zbudować pozycję przywództwa rynkowego.

Równolegle tego dnia na sali prelekcyjnej Monika Kosińska zdradzi ”w tajemnicy” 3 sekrety efektywnego przedłużania umów, zaś po obiedzie rozpoczną się prelekcje związane z pasywnymi światłowodami, czyli dzień PON. Na scenie m. in. – Łukasz Szwajka, który zaprezentuje rozwiązania i doświadczenia z 5 lat od wdrożenia GPON w sieci ART-COM. Z kolei Marcin Kuczera sprawdzi, czy 3PP ONT to dobre rozwiązanie.

Jednak to nadal nie wszystko. Organizatorzy MiŚOT Meeting wciąż pracują nad wzbogaceniem tegorocznej agendy. Dla uczestników spotkania ważna powinna być informacja o tym, że w przeddzień konferencji, w poniedziałek 23-go, odbędą się bardzo istotne konsultacje branży MiŚOT przy współudziale przedstawicieli branżowej Izby Gospodarczej. Podczas tzw. Konsultacji KIKE omawiane będą stanowiska Małych i Średnich wobec wielu projektów proponowanych przez Rząd. Czy to w kwestii OSE, IF POPC, BSA, dzierżawy słupów, czy współpracy z JST. Wstępne wnioski i ustalenia z konsultacji zostaną przedstawione podczas pierwszego dnia meetingu. Natomiast wypracowana strategia posłuży władzom KIKE do realizacji zadań w ramach GRAP zgodnie z powierzonym mandatem. Wiele z tematów zostanie prawdopodobnie poruszone szerzej na listopadowej KK.

 

MiŚOT MEETING to nie tylko praca. Podczas konferencji nie zabraknie miejsca na świętowanie. Na B4Party, z okazji 10-lecia, zaprasza SGT – dostawca usług marki JAMBOX. Natomiast galę główną, jak zazwyczaj bywało, sponsoruje dla firma Xbest, zapraszając na występ duetu rozpoznawalnego jako Bękarty STAND-UPu.

 

Jeśli czytając zapowiedź agendy MM zastanawiasz się jak się sklonować, by wziąć udział we wszystkich panelach, prelekcjach i warsztatach, rozważ zabranie ze sobą na meeting swoich współpracowników. Jeszcze jest czas, aby się zarejestrować. Przedstawiciele MiŚOT wciąż mogą zarejestrować się tutaj: http://rejestracja.misot.pl

 

*  Spotkanie organizowane przez i dla Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych.  

    • Numer 9-10/2023


    • Sportowe lato w telewizji


      Dwa wielkie wydarzenia sportowe są dla kilku nadawców okazją do zwiększenia liczby swych odbiorców i wpływów…

    • Zapraszamy do Zakopanego


      z Jerzym Straszewskim, prezesem Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej rozmawia Jerzy Papuga Panie Prezesie, przed…

    • Player.pl dla fanów motoryzacji


      MotorTrend to jedna z najbardziej uznanych na świecie firm- producentów programów motoryzacyjnych. Marka internetowa…